Open Procurement Albania

Loti 1 Hartim i Projekt preventivave tė zbatimit pėr disa Spitale Rajonale dhe Bashkiake

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Loti 1 Hartim i Projekt preventivave tė zbatimit pėr disa Spitale Rajonale dhe Bashkiake
Nr. Reference REF-82126-08-06-2018
Vlera / Fondi Limit 28 854 301,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Shėrbim konsulence
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 20-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Atelier 4 SHPK & Archimed SPS SHPK & KEJSI - 05 SHPK
Gjeokonsult & Co SHPK
HE & SK 11 11 SHPK & 6D – Plan SHPK
IRI SHPK & HIDRO&ENERGY SHPK & Gjon Leka & GEOPOINT-AL SHPK & George W Bush SHPK & STUDIO-REBUS SHPK
Mf Invest Group SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Atelier 4 - Archimed SPS-KEJSI - 05 
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 28 560 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 34 272 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 03-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 60 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:

  1. Grama SHPK:
  Nuk ka paraqituar asnjė dokument sipas Dokumenteve Standarte tė Tenderit (Kriteret e Pėrgjithshme tė Kualifikimit dhe Kriteret e Vecanta tė Kualifikimit) tė publikuar nga Njėsia e Prokurimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.48 - Dt.03-12-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.50 - Dt.17-12-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.