Open Procurement Albania

Sherbimi me roje private SH.P.S.F. Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė
Objekti i Tenderit Sherbimi me roje private SH.P.S.F. Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj
Nr. Reference REF-82421-08-08-2018
Vlera / Fondi Limit 8 163 449,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 06-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 06-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues ARBANA SHA SHPK
Ēullhaj SHPK
Leksi Security SHPK
Nazeri 2000 SHPK
Oktapus SHPK
Pelikan Security SHPK
Toni Security SHPK
Trezhnjeva SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Global security SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 8 163 447,47
  Data e shpalljes sė fituesit 18-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 20.08.2018.
  Jane s’kualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1. Operatori Ekonomik – ARBANA SH. A. :
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.

  2. Operatori Ekonomik – Ēullhaj:
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.

  3. Operatori Ekonomik – Leksi Security :
  • O.E. ka paraqitur dokument jo te plote pėr kriterin “Kėrkohet qė ofertuesi tė paraqesė Operatori ekonomik duhet tė paraqesė vėrtetim performance tė lėshuar jo mė parė se viti 2018, nga Drejtoria e Policisė Vendore Tirane, konform Ligjit Nr. 75/2014 “Pėr shėrbimin privat tė sigurisė fizike”.
  • O.E. ka paraqitur dokument jo te plote, pasi nė Vėrtetimin e Performances me Nr.275/104 Prot, date 27.06.2018, nga Drejtoria e Policisė Vendore Tirane, nuk ka paraqitur listen emerore bashkelidhur vertetimit te performaces, te punonjesve te certifikuar.
  • Ēertifikatat te paraqitura te seksit femer, jane gjithsej 6 nga te cilat 1 ēertifike eshte aktive dhe 5 ēertifikat e tjera tė lėshuara nga Drejtoria e Policisė e Qarkut Tiranė jane te vitit 2013 dhe vitit 2014, janė jashtė afatit ligjor.
  4. Operatori Ekonomik – Nazeri 2000 :
  • O.E. ka paraqitur dokument jo te plote pėr kriterin “Kėrkohet qė ofertuesi tė paraqesė Operatori ekonomik duhet tė paraqesė vėrtetim performance tė lėshuar jo mė parė se viti 2018, nga Drejtoria e Policisė Vendore Tirane, konform Ligjit Nr. 75/2014 “Pėr shėrbimin privat tė sigurisė fizike”, si dhe Udhezimit te Ministrit te Brendshem nr. 130 dt 05.03.2018 mbi funksionimin e SHPSF-ve, pėrmes tė cilit provon se ka: 1(nje) grup tė gatshėm, jo mė pak se 1 (nje) pėrgjegjės shėrbimi.
  • O.E. ka paraqitur dokument jo te plote pėr kriterin “Kėrkohet qė ofertuesi tė paraqesė Ēertifikata pėr punonjės shėrbimi nė fushėn e veprimtarisė sė shėrbimit pėr ruajtjen dhe sigurimin fizik tė objekteve dhe pronave pėr tė paktėn 15 punonjės shėrbimi, nga te cilet te pakten 2 (dy) punonjes do te jene te seksit femer, per sherbim ne Dera Repartit Obstetrike dhe Dera Repartit Gjinekologji per Turni i I-re, orari 06.00 - 14.00, tė lėshuara nga Drejtoria e Policisė e Qarkut Tiranė”, pasi Ēertifikatat e paraqitura nuk provojnė tė kėtė te pakten 2 (dy) punonjes te jene te seksit femer.
  • O.E. ka paraqitur dokument jo te plote, pasi nė Vėrtetimin e Performances me Nr.236/191 Prot, date 20.06.2018, nga Drejtoria e Policisė Vendore Tirane, nuk ka paraqitur listen emerore bashkelidhur vertetimit te performaces, te punonjesve te certifikuar.

  5. Operatori Ekonomik – Oktapus
  • O.E. ka paraqitur dokument jo te plote pėr kriterin “Kėrkohet qė ofertuesi tė paraqesė Ēertifikata pėr punonjės shėrbimi nė fushėn e veprimtarisė sė shėrbimit pėr ruajtjen dhe sigurimin fizik tė objekteve dhe pronave pėr tė paktėn 15 punonjės shėrbimi, nga te cilet te pakten 2 (dy) punonjes do te jene te seksit femer, per sherbim ne Dera Repartit Obstetrike dhe Dera Repartit Gjinekologji per Turni i I-re, orari 06.00 - 14.00, tė lėshuara nga Drejtoria e Policisė e Qarkut Tiranė”, pasi Ēertifikatat e paraqitura nuk provojnė tė kėtė te pakten 2 (dy) punonjes do te jene te seksit femer.
  • O.E. ka paraqitur dokument jo te plote pėr kriterin “Kėrkohet qė ofertuesi tė paraqesė Operatori ekonomik duhet tė paraqesė vėrtetim performance tė lėshuar jo mė parė se viti 2018, nga Drejtoria e Policisė Vendore Tirane, konform Ligjit Nr. 75/2014 “Pėr shėrbimin privat tė sigurisė fizike”.

  6. Operatori Ekonomik – Pelikan Security:
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  7. Operatori Ekonomik – Toni Security
  • O.E. ka paraqitur dokument jo te plote pėr kriterin “Kėrkohet qė ofertuesi tė paraqesė Operatori ekonomik duhet tė paraqesė vėrtetim performance tė lėshuar jo mė parė se viti 2018.
  • O.E. ka paraqitur dokument jo te plote, pasi nė Vėrtetimin e performances me Nr.259/264 Prot, date 30.07.2018, nga Drejtoria e Policisė Vendore Tirane, nuk ka paraqitur listen emerore bashkelidhur vertetimit te performaces, te punonjesve te certifikuar.

  8. Operatori Ekonomik – Trezhnjeva :
  • O.E. ka paraqitur dokument pėr kriterin “Ēertifikata pėr punonjės shėrbimi nė fushėn e veprimtarisė sė shėrbimit pėr ruajtjen dhe sigurimin fizik tė objekteve dhe pronave rreth 20 punonjės shėrbimi, nga te cilet 2 punonjese jane te seksit femer, por keto 2 punonjese nuk vertetohen se jane punonjese te SHPSF Trezhnjeva pasi nuk figurojne as ne listepagesat e tre muajve te fundit as nuk ka vertetuar nepermjet listes emrore te DVP Tirane qe i ka keto punonjese aktualisht.
  • O.E. ka paraqitur dokument jo te plote pėr kriterin “Kėrkohet qė ofertuesi tė paraqesė Operatori ekonomik duhet tė paraqesė vėrtetim performance tė lėshuar jo mė parė se viti 2018, nga Drejtoria e Policisė Vendore Tirane.
  • O.E. ka paraqitur dokument jo te plote, pasi nė Vėrtetimin e performances me Nr.270/26 Prot, date 21.03.2018, nga Drejtoria e Policisė Vendore Tirane, nuk ka paraqitur listen emerore bashkelidhur vertetimit te performaces, te punonjesve te certifikuar.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.