Open Procurement Albania

Lot. 3: “Furnizim vendosje pajisje biomjekėsore dhe pediatrike”

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Institucion Kontraktues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Tenderit Furnizim vendosje pajisje mjekėsore dhe hotelerie pėr godinėn e maternitetit tė Spitalit Korēė dhe pėr pėr kirurgjinė e re dhe pathologjinė e spitalit Sarandė.
Lot. 3: “Furnizim vendosje pajisje biomjekėsore dhe pediatrike”
Nr. Reference REF-67872-05-08-2018
Vlera / Fondi Limit 53 471 119,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 01-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ADR Trans SHPK
EUROMED SHPK
Medical Distribution SHPK
MONTAL SHPK
OES DISTRIMED SHPK
Royal Berat SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 02-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 12 708 696,00
  Data e lidhjes sė kontratės 02-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 06.08.2018 (dhe Vendim KPP 604/2018).
  Fituesi ėshtė konfirmuar sipas vendimit tė KPP. Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. ”ADR Trans”
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.

  2. “EUROMED”
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.

  3. ”Medical Distribution”
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.

  4. ”OES DISTRIMED” shpk,
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.

  5. ”Royal Berat”
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.41 - Dt.15-10-2018


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.