Open Procurement Albania

Furnizim me materiale pėr trajtimin e mbetjeve tė rrezikshme spitalore pėr QSUT pėr vitin 2019

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Furnizim me materiale pėr trajtimin e mbetjeve tė rrezikshme spitalore pėr QSUT pėr vitin 2019
Nr. Reference REF-94850-11-20-2018
Vlera / Fondi Limit 4 360 600,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 03-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues W-Center SHPK
MEDI - TEL SHPK
PREND STOJANI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MEDI-TEL SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 358 100,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5 229 720,00
  Data e lidhjes sė kontratės 11-01-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. “W-Center” Shpk
  • Ne baze te shtojces 8, kriteret e pergjithshme te kualifikimit, pika 1.a), ne Dokumentet Standarte te Tenderit, Operatori ekonomik eshte i rregjistruar ne Qendren Kombetare te Biznesit, por nuk ka fushe te veprimtarise objektin e prokurimit, konkretisht “Materiale per trajtimin e mbetjeve te rrezikshme spitalore”.
  • Operatori nuk ka zbatuar piken 2.3/d) te shtojces Nr.8, sa i perket paraqitjes se certifikates ISO 9001:2015 mbi ”Sistemet e menaxhimit te cilesise” ne perputhje me objektin e prokurimit. Konkretisht certifikata e paraqitur nga ofertuesi, nuk eshte ne perputhje me objektin e prokurimit.
  • Operatori nuk ka zbatuar piken 2.3/dh) te shtojces Nr.8, sa i perket paraqitjes se certifikates ISO 14001:2015 mbi ”Sistemet e menaxhimit te ambjentit” ne perputhje me objektin e prokurimit. Konkretisht certifikata e paraqitur nga ofertuesi, nuk eshte ne perputhje me objektin e prokurimit.
  • Operatori nuk ka zbatuar piken 2.3/b) sa i perket paraqitjes se mostrave ne diten e hapjes se ofertave. Konkretisht operatori ka paraqitur mostrat te shoqeruara me nje deklarate ne te cilen pershkruhen mostrat e dorezuara, por pershkrimi ne deklarate nuk eshte ne perputhje me karakteristikat e mallit te dorezuar ne daten dhe oren e hapjes se tenderit.

  2. “PREND STOJANI”:
  Nuk ka paraqitur asnje dokumentacion te vlefshem referuar Dokumentave Standarte te Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.52 - Dt.31-12-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.03 - Dt.21-01-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.