Open Procurement Albania

Blerje ushqime per nevojat spitalore Marreveshje Kuadėr - me afat 12 muaj me nje operatorė ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė percaktuara

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd
Objekti i Tenderit Blerje ushqime per nevojat spitalore Marreveshje Kuadėr - me afat 12 muaj me nje operatorė ekonomik ku tė gjitha kushtet janė tė percaktuara
Nr. Reference REF-95936-11-26-2018
Vlera / Fondi Limit 3 300 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 07-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Lulzim Hasballa
NESLA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Lulzim Hasballa
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 288 924,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 946 708,80
  Data e lidhjes sė kontratės 31-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1. NESLA SHPK :
  Operatori ekonomik NELSA sSHPK nuk ka arritur te deshmoje permbushjen e kriterit te pergjithshen te kualifikimit ne te cilen shprehimisht eshte kerkuar :”pika e)ka paguar tė gjitha detyrimet pėr pagimin e tatimeve e tė kontributeve tė sigurimeve shoqėrore, sipas legjislacionit nė fuqi”, –nuk ka vertetim per pagimin e tatimeve viti 2018.
  • Operatori ekonomik NELSA SHPK Nuk nuk ka arritur te deshmoje permbushjen e kriterit shtojca 1 formulari ofertes ekonomike sipas fornatit standart te DST,
  • Operatori ekonomik NELSA SHPK nuk ka arritur te deshmoje permbushjen e kriterit te vecante te kualifikimit ne te cilen shprehimisht eshte kerkuar pika 2.2.2 Dokument me te cilin provohet se jane shlyer detyrimet vendore per vitin 2016,2017.2018 leshuar nga administrata tatimore vendore. Mungon vertetimi viti 2017 gjithashtu eshte debitor ne shumen 705969.2 lek sipas konfirmimit te Bashkise Tirane nga verifikimi i autoritetit kontraktor i cili ka tė drejtė tė kryejė verifikimet e nevojshme mbivėrtetėsinė e informacionit tė deklaruar nga operatori ekonomik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd REF-95936-11-26-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.52 - Dt.31-12-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.01 - Dt.07-01-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.