Open Procurement Albania

Lot 1 - Blerje artikuj Ushqime koloniale

Autoritet Prokurues Spitali Sarandė
Institucion Kontraktues Spitali Sarandė
Objekti i Tenderit Lot 1 - Blerje artikuj Ushqime koloniale.
Oferta fituese eshte 1775 leke / njesi.
Nr. Reference REF-05834-01-31-2019
Vlera / Fondi Limit 453 500,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 11-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues 4S SHPK
SOFIA MYFTARI SHPK
MIFEEL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 4 S
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 18-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:
  1. “SOFIA MYFTARI sh.p.k” • " Sofia Myftari " person fizik , ka dhene nje oferte si subjekt me vete , por ne vazhdim ka paraqitur nje kontrate bashkepunimi te noterizuar me operatorin ekonomik " Soal " shpk dhe nje marreveshje bashkepunimi me operatorin ekonomik " Alexmark " shpk , por qe te dyja nuk jane konform dhe sipas percaktimit te bere ne nenin Nr 74“ Bashkimi i operatoreve ekonomike “pika 1,2 dhe 3 te VKM Nr 914 date 29.12.2014 , " Per rregullat e prokurimit Publik " , i ndryshuar ku thuhet se , (pika 1 e nemit 74) : - " oferta mund te paraqitet nga nje bashkim operatoresh ekonomike , ku njeri prej te cileve perfaqeson te tjeret gjate procedures dhe ne rast perzgjedhjeje edhe gjate zbatimit te kontrates.

  2. “MIFEEL sh.p.k:
  • " Mifeel " shpk , ka dhene nje oferte si subjekt me vete , por ne vazhdim ka paraqitur nje kontrate bashkepunimi te noterizuar me operatorin ekonomik " Soal " shpk dhe nje marreveshje bashkepunimi me operatorin ekonomik " Alexmark " shpk , por qe te dyja nuk jane conform dhe sipas percaktimit te bere ne nenin Nr 74 “ Bashkimi i operatoreve ekonomike “pika 1,2 dhe 3 te VKM Nr 914 date 29.12.2014 , " Per rregullat e prokurimit Publik " , i ndryshuar ku thuhet se , (pika 1 e nemit 74) : - " oferta mund te paraqitet nga nje bashkim operatoresh ekonomike , ku njeri prej te cileve perfaqeson te tjeret gjate procedures dhe ne rast perzgjedhjeje edhe gjate zbatimit te kontrates.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Spitali Sarandė REF-05834-01-31-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Lot 1 - Blerje artikuj Ushqime koloniale

  Autoritet Prokurues Spitali Sarandė
  Institucion Kontraktues Spitali Sarandė
  Objekti i Tenderit Lot 1 - Blerje artikuj Ushqime koloniale
  Nr. Reference REF-98075-12-12-2018
  Vlera / Fondi Limit 453 500,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 13-12-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 24-12-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 24-12-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnje nga ofertat e paraqitura nuk perputhet me kriteret e percaktuara ne dokumentat e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Spitali Sarandė REF-98075-12-12-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.04 - DT.28-01-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.