Open Procurement Albania

Riparim Mirėmbajtje e Sistemeve tė Ngrohjes dhe tė ujit sanitar me kaldaja, sistemeve tė ngrohjes-ftohjes me chillera, tė stacionit qėndror tė pompave dhe sistemeve tė furnizimit me ujė tė pijshėm, tė elektrompomave, nė godinat e shėrbimeve spitalore nė Q

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Riparim Mirėmbajtje e Sistemeve tė Ngrohjes dhe tė ujit sanitar me kaldaja, sistemeve tė ngrohjes-ftohjes me chillera, tė stacionit qėndror tė pompave dhe sistemeve tė furnizimit me ujė tė pijshėm, tė elektrompomave, nė godinat e shėrbimeve spitalore nė Q
Nr. Reference REF-98716-12-13-2018
Vlera / Fondi Limit 17 762 049,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues KLIMATEKNIKA TB2
SUPERIOR KLIMA
SULOLLARI KLIMA
AURORA KONSTRUKSION & COMFORT
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SUPERIOR KLIMA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 12 078 140,00
  Data e shpalljes sė fituesit 28-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 14 515 920,00
  Data e lidhjes sė kontratės 05-03-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Nė datėn 08.02.2019, operatori ekonomik “KLIMATEKNIKA TB2” sh.p.k. paraqiti ankesė pranė autoritetit kontraktor, duke kundėrshtuar vendimin e Komisionit tė Vlerėsimit tė Ofertave nė lidhje me Skualifikimin e ofertes ekonomike nė kėtė procedurė prokurimi.
  Nė datėn 13.02.2019 autoriteti kontraktor i ka derguar pėrgjigje Operatorit Ekonomik ankimues duke argumentuar mospranimin e ankimit dhe rrjedhimisht refuzimin e tij.
  Nuk ka pasur ankesa ne KPP.

  Ka ofertues tė skualifikuar:

  1. Operatori Ekonomik “KLIMATEKNIKA TB2” sh.p.k :
  Operatori Ekonomik “KLIMATEKNIKA” nuk ka plotesuar Formularin e Ofertes sipas shtojces 1 te Kriteret e Vecanta te Kualifikimit pasi ne Formularin e Ofertes se paraqitur nga ky Operator mungon oferta 1/9 qe lidhet me Sherbimin e Djegie – Plastikes.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.11 - Dt.18-03-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.