Open Procurement Albania

Blerje medikamente per vitin 2019 i ndare ne 30 lote .
LOT 22 Insulin human (neutral) 100UI/ML (Shiringe e para pergatitur/cartrige )

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Objekti i Tenderit Blerje medikamente per vitin 2019 i ndare ne 30 lote .
LOT 22 Insulin human (neutral) 100UI/ML (Shiringe e para pergatitur/cartrige ).

Oferta fituese eshte 530 leke pa TVSH per njesi.
Nr. Reference REF-02421-12-27-2018
Vlera / Fondi Limit 142 560,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 30-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues E v i t a SHPK
Fufarma
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EVITA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 139 920,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe skualifikime.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier REF-02421-12-27-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.07 - Dt.18-02-2019
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.