Open Procurement Albania

Loti 23 : Mirėmbajtje e pajisjes endoskopike prodhuesi FUJINON/ose ekuivalent

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Loti 23 : Mirėmbajtje e pajisjes endoskopike prodhuesi FUJINON/ose ekuivalent
Nr. Reference REF-02059-12-26-2018
Vlera / Fondi Limit 3 000 001,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 25-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues ALBAPHOTO
HEALTH & LIGHT” shpk & “SAER MEDICAL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBAPHOTO SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 000 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa NUk ka pasur ankesa.
  Ka ofertues tė skualifikuar.

  2. “HEALTH & LIGHT” shpk & “SAER MEDICAL” shpk :
  Nė Formularin e Ofertės tė paraqitur nga OE ofertues, citohet qė pjesėt e kėmbimit merren mbrapsht nga ofertuesi, nė DST, germa dh) citohet: Oferta per lotin duhet te kete cmimin e ofertuar per ate lot dhe te jete e detajuar me cmimet perkatese per cdo paisje sipas specifikimeve teknike. (Shenim 1: Duke qene se perllogaritja e fondit limit per kete lote eshte bere nga data 01.01.2019 – 31.12.2019 (365 dite) dhe afatet ligjore te procedures se prokurimit e tejkalojne daten 01.01.2019, oferta do te perllogaritet per kete periudhe dhe vlera e mirembajtjes perpara nenshkrimit te kontrates do te rikalkulohet duke marre parasysh vleren ditore per mirembajtjen e pajisjes/ve) (Shenim 2. Ne rastet kur ofertuesi kerkon te marre pjeset e kembimit mbrapsht ai duhet ta specifikoje ne formular oferte dhe te ofertoje me vleren e zbritur te ofertes por duke shenuar gjithashtu vleren e ofertes pa zbritje dhe zbritjen qe i ben cmimit te ofertes kur kerkon te marre mbrapsht pjeset e kembimit.). Referuar Shėnimit me nr. 2, OE Ofertues nuk ka paraqitur zbritje tė vlerės sė ofertės, dhe pėr rrjedhojė nuk pėrmbush kėrkesat e kėsaj pike tė DST sipas pėrcaktimeve tė nenit 53, pika 3, 4, 5/c, dhe nenit 54 tė Ligjit Nr. 9643, datė 20.11.2006, “Pėr Prokurimin Publik”, tė ndryshuar, si dhe Kreut VII, neni 66, pika 3, tė VKM Nr. 914, datė 29.12.2014 pėr “Miratimin e Rregullave tė Prokurimit Publik”, tė ndryshuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.