Open Procurement Albania

Blerje Kite Reagente dhe Materiale Konsumi Laburatorike per nevojat e vitit 2019.

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kavajė
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kavajė
Objekti i Tenderit Blerje Kite Reagente dhe Materiale Konsumi Laburatorike per nevojat e vitit 2019.
Nr. Reference REF-02220-12-27-2018
Vlera / Fondi Limit 2 316 746,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Genius SHPK
Krijon SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Genius SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 316 026,00
  Data e shpalljes sė fituesit 24-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 779 231,00
  Data e lidhjes sė kontratės 29-01-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 11 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1.“Krijon “ Shpk:
  Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.05 - Dt.04-02-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.