Open Procurement Albania

Shėrbimi GPS dhe monitorim per Autoambulancat

Autoritet Prokurues Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės
Institucion Kontraktues Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės
Objekti i Tenderit Shėrbimi GPS dhe monitorim per Autoambulancat
Nr. Reference REF-02747-12-28-2018
Vlera / Fondi Limit 7 000 560,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 11-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Special Albania Security SHPK
Elektrosekshpk SHPK
R.Gat Security SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ELEKTROSEK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 864 480,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 8 237 376,00
  Data e lidhjes sė kontratės 19-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:
  1. R.Gat Security :
  • Nuk ka paraqitur deklaratė pėr plotėsimin e kritereve tė pėrgjithshme tė kualifikimit, deklaratė mbi pėrmbushjen e specifikimeve teknike, deklaratė mbi konfliktin e interesit, deklaratė pėr montimin, instalimin dhe konfigurimin e pajisjeve.
  • Nuk ka paraqitur vėrtetim pėr shlyerjen e detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave qė ka operatori ekonomik qė ėshte i regjistruar nė Shqipėri.
  • Nuk ka paraqitur vėrtetim pėr shlyerjen e taksave vendore pėr vitin 2017 dhe 2018.
  • Nuk ka paraqitur vėrtetim pėr xhiron mesatare tė viteve 2015, 2016 dhe 2017
  • Nuk ka paraqitur vėrtetim pėr pagimin e kontributeve tė sigurime shoqėrore pėr peridhėn Shtator-Nėntor 2018 dhe as listėpagesat pėr kėtė periudhė
  • Nuk ka paraqitur dokumentacion pėr inxhinierėt
  • Nuk ka paraqitur kontrata tė ngjashme
  • Nuk ka paraqiturlicensėn e shoqėrisė
  • Nuk ka paraqitur ēertificatė ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 dhe ISO 20000-1:2011
  • Nuk ka paraqitur katalogė
  • Nuk ka paraqitur autorizim prodhuesi
  • Nuk ka paraqitur ēertifikatė ISO 9001:2008 pėr prodhuesin
  • Nuk ka paraqitur rmostra ditėn e hapjes sė ofertave
  • Nuk ka paraqitur ēertifikatė CE pėrpajisjet

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Nr.05 - Dt.04-02-2019
  Lidhja e Kontratės Nr.08 - Dt.25-02-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.