Open Procurement Albania

Shėrbimi i Sigurimit dhe Ruajtjes fizike

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat
Objekti i Tenderit Shėrbimi i Sigurimit dhe Ruajtjes fizike
Nr. Reference REF-03910-01-15-2019
Vlera / Fondi Limit 3 380 064,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 28-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues GLOBAL SECURITY SHPK
KURTI SECURITY SHPK
RES-03 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Global security SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 158 918,38
  Data e shpalljes sė fituesit 19-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3 790 702,05
  Data e lidhjes sė kontratės 21-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Shoqėria “KURTI SECURITY” Sh.p.k:
  • Nuk pėrmbushet pika 4/ 2.1 Kapaciteti ligjore i operatorve ekonomik/ Kritere e Veēanta tė Kualifikimit.
  - Ky kriter nuk pėrmbushet, pasi nuk disponohen 13 punonjės shėrbimi tė ēertifikuar, por vetėm 10 punonjės.
  • Nuk pėrmbushet pika 2/ 2.3 Kapaciteti Teknik/ Kritere e Veēanta tė Kualifikimit.
  • Nuk pėrmbushet pika 4/ 2.3 Kapaciteti Teknik / Kritere e Veēanta tė Kualifikimit.

  2. “RES-03” Sh.p.k, :
  • Nuk pėrmbushet pika 3/ 2.3 Kapaciteti Teknik/ Kriteret e veēanta tė kualifikimit.
  - Ky kriter nuk pėrmbushet nga ana e operatorit ekonomik, pasi Autorizimi Individual nga AKEP pėr caktim frekuencash pėr sistem radiokomunikimi nė emėr tė tij, nuk ėshtė i vlefshėm pėr periudhėn e zbatimit tė kontratės, pėr Qytetin e Burrelit.
  • Nuk pėrmbushet pika 6/ 2.3 Kapaciteti Teknik/ Kriteret e veēanta tė kualifikimit.
  • Pėr mjetet qė shėnohen nė regjistra publike, nėse janė nė pronėsi, duhet tė paraqitet - Ky kriter nuk pėrmbushet nga ana e operatorit ekonomik, pasi nuk disponon 2 automjete, por vetėm 1 automjet.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.09 - Dt.04-03-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.