Open Procurement Albania

Trajtimi i mbetjeve tė rrezikshme spitalore anatomike tė lėngėta dhe tė ngurta pėr QSUT pėr vitin 2019

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Trajtimi i mbetjeve tė rrezikshme spitalore anatomike tė lėngėta dhe tė ngurta pėr QSUT pėr vitin 2019
Nr. Reference REF-03978-01-16-2019
Vlera / Fondi Limit 3 420 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 28-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues PURA-MEDICAL
MEDI - TEL
ECO RICIKLIM
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ECOMEDICA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 700 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur ankesa dhe i eshte kthyer pergjigje me shkresen nr. 857/3 prot., date 25.02.2019.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “ECO RICIKLIM” Shpk:
  • Nuk ka plotesuar autodeklaraten me shkrim per pranimin e kritereve te pergjithshme te pranimit/kualifikimit sipas shtojces 4.
  • Mungon vertetimi qe konfirmon shlyerjen e te gjitha detyrimeve te maturuara te energjise elektrike te kontratave te energjise qe ka operatori ekonomik qe eshte i regjistruar ne Shqiperi.
  • Nuk ka paraqitur Deklarate per permbushjen e specifikimeve teknike sipas shtojces 5.
  • Nuk ka paraqitur deklarate te listes se informacionit te konfidencialitetit sipas shtojces 3.
  • Mungon vertetimi per shlyerjen e taksave vendore 2018.
  • Mungojne kopje tė ēertifikuara tė bilanceve tė tre viteve te fundit (2015, 2016, 2017) tė operatorit ekonomik pjesmarrės, tė paraqitura nė autoritetet pėrkatesė dhe tė konfirmuara nga ky autoritet sipas kerkesave germa a), pika 2.2 Kapaciteti ekonomik dhe financiar ne DST.
  • Ka paraqitur vertetim per realizim te xhiros vjetore vetem per vitin 2017, mungon per vitet 2015,2016.
  • Nuk jane paraqitur Listepagesat (formularet E-sig 025a) per periudhen Janar-Dhjetor 2018. • Nuk ka paraqitur Leje nga Bashkia/Njesia Administrative perkatese per depozitimin e produkteve qe dalin nga perpunimi.
  • Oferta e paraqitur ne vleren 4 410 000 (kater milion e katerqind e dhjete mije) leke pa TVSH dhe 5 292 000 (pese milion e dyqind e nentedhjete e dy mije) leke me TVSH, eshte mbi fondin limit te parashikuar ne Dokumentet Standarte te Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.