Open Procurement Albania

Blerje Kite dhe Reagent per Laboratorin Bio-Kimik

Autoritet Prokurues Poliklinika e Specialiteteve Nr.2 Tiranė
Institucion Kontraktues Poliklinika e Specialiteteve Nr.2 Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje Kite dhe Reagent per Laboratorin Bio-Kimik
Nr. Reference REF-04442-01-21-2019
Vlera / Fondi Limit 12 847 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 14-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues EUROGJICI Security
GENIUS
Royal Berat
Krijon
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Genius SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 12 792 980,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. “Eurogjici Security” :
  Ne sistemin elektronik SPE , Operatori “Eurogjici Security” nuk ka paraqitur asnje dokument te kerkuar sipas Kritereve te pergjithshme apo te vecante ne DST nga Autoriteti Kontraktor, nuk ka paraqitur as oferten ekononomike dhe as kapacitetin teknik.

  2. “Royal Berat” shpk:
  Arsyeja e s’kualifikimit ishte pasi operatori “ Royal Berat” shpk ne sistemin SPE , nuk kishte ngarkuar asnje dokument te kerkuar ne DST mni permbushjen e kritereve te pergjithshme, te vecanta si dhe kapacitetin teknik. Gjithashtu dhe oferten ekonomike te paraqitur e kishte nen koston ligjore te lejuar.

  3. “Krijon” shpk :
  Arsyeja e s’kualifikimit ishte pasi operatori “Krijon” shpk, ne sistemin SPE , nuk kishte ngarkuar asnje dokument te kerkuar ne DST mni permbushjen e kritereve te pergjithshme, te vecanta si dhe kapacitetin teknik.Gjithashtu nuk kishte ngarkuar as oferten ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.