Open Procurement Albania

Sherbim i Leximit primar tė mamografive

Autoritet Prokurues Instituti i Shėndetit Publik Tiranė
Institucion Kontraktues Instituti i Shėndetit Publik Tiranė
Objekti i Tenderit Sherbim i Leximit primar tė mamografive
Nr. Reference REF-05498-01-29-2019
Vlera / Fondi Limit 2 425 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 12-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues BIOMEDICA ALBANIA DISTRIBUTION
Manjola Gashi
ROYAL BERAT
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BIOMEDICA ALBANIA DISTRIBUTION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 940 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankimuesit kane marrė pėrgjigje pėrfundimtare tė ankimimit me Vendim tė KPP 238/2019. Fituesi ėshtė konfirmuar sipas vendimit tė KPP.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Manjola Gashi :
  Sipas CV se mjekut Imazherist Radiolog Adrian Hoti, rezulton se eshte i punesuar me kohe te plote si imazherist Radiolog ne QSUT “Nene Tereza” Tirane. Nga kontrata e punes e dorezuar nga ana juaj rezulton se eshte i punesuar me kohe te pjesshme edhe ne subjektin tuaj.
  AK kerkon leximin e 5000 mamografive brenda dt.31.12.2019. Per leximin e nje mamografie duhen 20 min, prandaj kerkohet mjek me kohe te plote, qe te punoje 6-8 ore ne dite, per te perfunduar me sukses kontraten. Mjeku juaj ngaqe ka angazhime te tjera nuk mund te realizoje kontraten, pasi ka angazhime te tjera (bazuar ne dokumentacionin e derguar nga ju).

  2. ROYAL BERAT :
  Nuk ka asnjė dokument tė paraqitur sipas kėrkesės sė AK nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.