Open Procurement Albania

Loti Nr. 5: Blerje Buke

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat
Objekti i Tenderit Loti Nr. 5: Blerje Buke
Nr. Reference REF-05948-01-31-2019
Vlera / Fondi Limit 454 167,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 11-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues ERDIS
NELSA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NELSA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 350 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 25-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 420 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 01-03-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s’kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatorin Ekonomik: “ERDIS” Sh.p.k:

  • Nga shqyrtimi i dokumentacionit tė paraqitur nga operatori ekonomik, shoqėria “ERDIS” Sh.p.k, pėr pjesėmarrje nė tender, rezulton se nuk pėrmbush dokumentacionin e kėrkuar nė pėrputhje me Kriteret e Veēanta tė Pranimit/ Kualifikimit, si mė poshtė:
  I. Nuk pėrmbushet pika 8/ 2.3 Kapaciteti Teknik/ Kriteret e veēanta tė kualifikimit:
  8. Operatori ekonomik pėr lotin konkurues duhet tė paraqesė dokumentin me anė tė cilit vėrtetohet sesubjekti i tij ėshtė i regjistruar pranė Autoritetit Kombėtar tė Ushqimit (AKU).
  - Ky kriter nuk pėrmbushet nga ana e operatorit ekonomik, pasi nuk ėshtė paraqitur dokumenti me anė tė cilit vėrtetohet se subjekti juaj ėshtė i regjistruar pranė Autoritetit Kombėtar tė Ushqimit (AKU).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.09 - Dt.04-03-2019
  Lidhja e Kontratės Nr.10 - Dt.11-03-2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.