Open Procurement Albania

Lot 3 - Blerje buke gruri masive

Autoritet Prokurues Spitali Sarandė
Institucion Kontraktues Spitali Sarandė
Objekti i Tenderit Lot 3 - Blerje buke gruri masive
Nr. Reference REF-05838-01-31-2019
Vlera / Fondi Limit 169 065,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 11-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues HYSI SHPK
SOFIA MYFTARI SHPK
MIFEEL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HYSI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 50,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1. SOFIA MYFTARI sh.p.k :
  • Sofia Myftari " person fizik , ka dhene nje oferte si subjekt me vete , por ne vazhdim ka paraqitur nje kontrate bashkepunimi te noterizuar me operatorin ekonomik " Soal " shpk dhe nje marreveshje bashkepunimi me operatorin ekonomik " Alexmark " shpk , por qe te dyja nuk jane conform dhe sipas percaktimit te bere ne nenin Nr 74“ Bashkimi i operatoreve ekonomike “pika 1,2 dhe 3 te VKM Nr 914 date 29.12.2014 , " Per rregullat e prokurimit Publik " , i ndryshuar ku thuhet se , (pika 1 e nemit 74) : - " oferta mund te paraqitet nga nje bashkim operatoresh ekonomike , ku njeri prej te cileve perfaqeson te tjeret gjate procedures dhe ne rast perzgjedhjeje edhe gjate zbatimit te kontrates.

  2. “MIFEEL sh.p.k :
  • " Mifeel " shpk , ka dhene nje oferte si subjekt me vete , por ne vazhdim ka paraqitur nje kontrate bashkepunimi te noterizuar me operatorin ekonomik " Soal " shpk dhe nje marreveshje bashkepunimi me operatorin ekonomik " Alexmark " shpk , por qe te dyja nuk jane conform dhe sipas percaktimit te bere ne nenin Nr 74 “ Bashkimi i operatoreve ekonomike “pika 1,2 dhe 3 te VKM Nr 914 date 29.12.2014 , " Per rregullat e prokurimit Publik " , i ndryshuar ku thuhet se , (pika 1 e nemit 74) : - " oferta mund te paraqitet nga nje bashkim operatoresh ekonomike , ku njeri prej te cileve perfaqeson te tjeret gjate procedures dhe ne rast perzgjedhjeje edhe gjate zbatimit te kontrates.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Spitali Sarandė REF-05838-01-31-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.