Open Procurement Albania

Lot II Blerje Filtra Delekoucitare dhe Sisteme Transfuzioni

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
Institucion Kontraktues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
Objekti i Tenderit Lot II Blerje Filtra Delekoucitare dhe Sisteme Transfuzioni.

Oferta fituese eshte 1 493 leke pa tvsh per njesi.
Nr. Reference REF-06915-02-07-2019
Vlera / Fondi Limit 6 830 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 08-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Fedos
Euromed
Montal
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FEDOS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 26-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:

  1. Operatori ekonomik “Montal”shpk:
  Nuk kishte paraqitur oferte ekonomike, dokumetacion ligjor, teknik si dhe nuk kishte paraqitur mostra.

  2. Operatori ekonomik “Euromed” shpk:
  • Ne kataloget e ofruar nga OE Euromed, sipas kerkeses se Kritereve te Vecanta te Kualifikimit pika 2.3c, performanca e deklaruar e filtrit te laboratorit te ofruar nga OE Euromed eshte 2x105. Kjo performance nuk perputhet me kerkesen e specifikimeve tona teknike te cilat qartesisht kerkojne qe performaca e filtrit te laboratorit pėr gjak tė plotė dhe koncentrat eritrocitar, duhet tė jete e tille qe te lejoje nje numer residual leukocitesh me te vogel se 5x104. Mosplotesimi I ketij kriteri perben aresye per skualifikim te OE Euromed pasi ky eshte nje prej kritereve kryesore te performances se filtrit deleukocitar. • OE Euromed nuk ka paraqitur mostren per filtrin deleukocitar per nje njesi te tipit bedside, duke sjelle ne vend te tij filtrin deleukocitar te trombociteve. Edhe ne kataloget e ofruar nga OE Euromed sipas kerkeses se Kritereve te Vecanta te Kualifikimit pika 2.3c, OE Euromed ka markuar filtrin deleukocitar per trombocite dhe ka vendosur gjithashtu ‘package insert” te ketij filtri.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut REF-06915-02-07-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.