Open Procurement Albania

Lot I Blerje Materiale te ndryshme Konsumi

Autoritet Prokurues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
Institucion Kontraktues Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut
Objekti i Tenderit Lot I Blerje Materiale te ndryshme Konsumi
Oferta fituese eshte 783 leke pa TVSH per njesi.
Nr. Reference REF-06819-02-07-2019
Vlera / Fondi Limit 3 054 400,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 08-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 18-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Fedos
Euromed
Krijon
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FEDOS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 05-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:

  1.Krijon shpk :
  Operatori ekonomik “Krijon”shpk, nuk kishte paraqitur oferte ekonomike, dokumetacion ligjor, teknik si dhe nuk kishte paraqitur mostra.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Marrėveshja Kuadėr do tė lidhet sipas ēmimeve pėr njėsi pėr sejcilin lot.
  - Totali i cmimeve pėr njėsi nuk duhet tė kalojė shumatoren e cmimeve pėr njėsi pėr sejcilin lot.
  - Totali i cmimeve sipas sasive tė parashikuara pėr sejcilin lot, nuk duhet tė kalojė fondin limit nė total (vlerėn e pritshme tė kontratave qė mund tė lidhen gjatė marrėveshjes kuadėr) pėr sejcilin lot.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut REF-06819-02-07-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.