Open Procurement Albania

Blerje Kite Reagent per Laboratoret e DRSH Fier per vitin 2019

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria Rajonale e Kujdesit Shėndetėsor Fier
Institucion Kontraktues Drejtoria Rajonale e Kujdesit Shėndetėsor Fier
Objekti i Tenderit Blerje Kite Reagent per Laboratoret e DRSH Fier per vitin 2019
Nr. Reference REF-07019-02-07-2019
Vlera / Fondi Limit 2 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 08-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 19-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues GENIUS
BIOMEDICA
KRIJON
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Genius SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 985 860,00
  Data e shpalljes sė fituesit 20-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm :

  1.Operatori ekonomik “BIOMEDICA” :
  • Per artikujt nr.53 Ampula drageri CO2, nr.54 Ampula drageri H2S, nr.55 Ampula drageri Benzen eshte paraqitur vetem katalogu.
  • Nuk eshte paraqitur autorizim prodhuesi, deklarate konformiteti dhe iso.

  2. Operatori ekonomik “KRIJON” : • Artikulli 32, Ngjyrim grami eshte kerkuar 4x250 ml, ne catalogun e paraqitur nga ana e O.E eshte 5x500 ml.
  Ne specifikimet teknike eshte specifikuar qe :Kitet dhe Reagentet duhet te jene ne perputhje me pershkrimet ne emertimet e dhena ne DST.
  Artikulli 30 eshte kerkuar Serum Salmonela polyvalent O, ne catalog eshte markuar anti salmonella II (F67) I cili permban vetem antigenet 0:11 dhe 0:67,ky reagent nuk ploteson kerkesen tone qe duhet te jene te perfshire te gjitha antigenet O polyvalent.
  • Ne deklaraten e konformitetit te prodhuesit VWR, Glaswarenfabrik Karl Hecht Gmbh nuk jane paraqitur grupet apo nen gruper e materialeve te certifikuara dhe nuk eshte paraqitur lista e produkteve te cilat jane te certifikuara.
  • Artikujt 53,54,55 ampula drager nuk gjenden ne kataloget e paraqitura.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Drejtoria Rajonale e Kujdesit Shėndetėsor Fier REF-07019-02-07-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.