Open Procurement Albania

Blerje bari Taliglucerase alfa 200 UI (Elelyso® Ose Ekuivalent), per Sherbimin e Pediatrise se Specialiteteve ne Qsut Per Vitin 2019-2020 (per 12 muaj).

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Blerje bari Taliglucerase alfa 200 UI (Elelyso® Ose Ekuivalent), per Sherbimin e Pediatrise se Specialiteteve ne Qsut Per Vitin 2019-2020 (per 12 muaj).

Fondi Limit i Marrėveshjes Kuadėr: 85’036,39 (tetėdhjetė e pesė mijė e tridhjetė e gjashtė presje tridhjetė e nėntė) Lek pa TVSH ku fondi limit nėnkupton ēmimin pėr njėsi tė pėrllogaritur pėr ēdo artikull, referuar pikės 7.3 tė Udhėzimit nr.6 datė 16.01.2018 tė Agjencisė sė Prokurimit Publik “Pėr pėrdorimin e Marrėveshjes Kuadėr dhe zhvillimin e saj me mjete elektronike”, tė ndryshuar.
Vlera e pritshme e kontratave qė mund tė lidhen gjatė Marrėveshjes Kuadėr: 199’835’516,50 (njėqind e nėntėdhjetė e nėntė milion e tetėqind e tridhjetė e pesė mijė e pesėqind e gjashtėmbėdhjetė, presje pesėdhjetė) lekė pa TVSH.

Oferta fituese ka vleren: me ofertėn ēmim pėr njėsi me vlerėn 85,036.36 (tetėdhjetė e pesė mijė e tridhjetė e gjashtė, presje tridhjetė e gjashtė) Lek pa TVSH, dhe vlere me pritshme te kontratės 199,835,446 (njėqind e nėntėdhjetė e nėntė milion e tetėqind e tridhjetė e pesė mijė e katėrqind e dyzet e gjashtė) Lek pa TVSH.
Nr. Reference REF-07386-02-11-2019
Vlera / Fondi Limit 199 835 517,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues MEGAPHARMA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MEGAPHARMA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 199 835 446,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" REF-07386-02-11-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.