Open Procurement Albania

Blerje Kite Reagent

Autoritet Prokurues Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė
Institucion Kontraktues Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje Kite Reagent
Nr. Reference REF-09012-02-18-2019
Vlera / Fondi Limit 13 107 984,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 14-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Almedical
Euromed
Z. Fatos Lashi
Genius
Krijon
Medial
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KRIJON SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 422 325,00
  Data e shpalljes sė fituesit 14-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 10 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 24.04.2019.

  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhėm:
  1. Operatori ekonomik “Almedical” shpk:
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.

  2. Operatori ekonomik ”Euromed” shpk Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.

  3. Z. Fatos Lashi, person fizik
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur dokumentacion mbi furnizimet e mėparshme tė ngjashme duke mos pėrmbushur kėshtu kriterin e vendosur nė paragrafin e parė tė pikės 2.3 (Kapaciteti teknik) tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim nė dokumentat Standarte tė tenderit.
  • Nuk ėshtė paraqitur nga ofertuesi “Autorizimi pėr tregėtim tė paisjeve mjekėsore” duke mos plotėsuar kėshtu kriterin e vendosur nė paragrafin 7 tė pikės 2.3 (Kapaciteti teknik) tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim nė dokumentat Standarte tė tenderit.
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur katalogėt teknik pėr artikujt e ofruar duke mos plotėsuar kriterin e vendosur nė paragrafin 7 tė tė pikės 2.3 (Kapaciteti teknik) tė kritereve tė vecanta pėr kualifikim nė dokumentat Standarte tė tenderit.

  4. Operatori ekonomik ”Genius” shpk:
  Operatori ekonomik “Genius” shpk, nuk ka paraqitur mostrat e kėrkuara ne DST.

  5. Operatori ekonomik ”Medial” shpk:
  • Operatori ekonomik “Medial” shpk nuk plotėson kriterin te vendosur nė kėrkesat e vecanta pėr kualifikim nė DST pėrkatėsisht kėrkesėn pėr pagesėn e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjise elektrike,pasi nė Vertetimin e sipėrcituar, nuk ėshtė pėrfshirė muaji i fundit i maturuar (muaji Shkurt), referuar datės sė zhvillimit tė procedurės sė prokurimit datė08.04.2019.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Autoriteti Shėndetėsor Rajonal Tiranė REF-09012-02-18-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.