Open Procurement Albania

Loti III. "Blerje leter

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti III. "Blerje leter
Nr. Reference REF-13563-03-13-2019
Vlera / Fondi Limit 62 180 006,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Shpallur Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Jo me pak 10 (dhjetė) ditė nga lidhja e kontratės/kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Autoriteti kontraktor/Autoritetet kontraktore tė cilat do tė lidhin marrėveshjen kuadėr:

  Per Lotin III "Blerje letėr"

  • Agjencia e Trajtimit tė Pronave, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 2,697,769 (dy milion e gjashtėqind e nėntėdhjetė e shtatė mijė e shtatėqind e gjashtėdhjetė e nėntė) Lekė pa TVSH.
  • Ministria e Drejtėsisė, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,321,078 (njė milion e treqind e njėzet e njė mijė e shtatėdhjetė e tetė) Lekė pa TVSH.
  • Garda e Republikės, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 604,981 (gjashtėqind e katėr mijė e nėntėqind e tetėdhjetė e njė) Lekė pa TVSH.
  • Ministria e Mbrojtjes, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 4,754,679 (katėr milion e shtatėqind e pesėdhjetė e katėr mijė e gjashtėqind e shtatėdhjetė e nėntė) Lekė pa TVSH.
  • Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 12,666,552 (dymbėdhjetė milion e gjashtėqind e e gjashtėdhjetė e gjashtė mijė e pesėqind e pesėdhjetė e dy) Lekė pa TVSH.
  • Drejtoria e Pėrgjithshme e Shėrbimit tė Provės, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,822,072 (njė milion e tetėqind e njėzet e dy mijė e shtatėdhjetė e dy) Lekė pa TVSH.
  • Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 2,260,992 (dy milion e dyqind e gjashtėdhjetė mijė e nėntėqind e nėntėdhjetė e dy) Lekė pa TVSH.
  • Ministria e Financave dhe Ekonomisė, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 3,999,871 (tre milion e nėntėqind e nėntėdhjetė e nėntė mijė e tetėqind e shtatėdhjetė e njė) Lekė pa TVSH.
  • Drejtoria e Pėrgjithshme e Pėrmbarimit Tiranė, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,548,827 (njė milion e pesėqind e dyzet e tetė mijė e tetėqind e njėzet e shtatė) Lekė pa TVSH.
  • Komanda e Doktrinės dhe Stėrvitjes, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 950,164 (nėntėqind e pesėdhjetė mijė e njėqind e gjashtėdhjetė e katėr) Lekė pa TVSH.
  • Qendra Spitalore Universitare “Nėnė Tereza” Tiranė, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 9,263,616 (nėntė milion e dyqind e gjashtėdhjetė e tre mijė e gjashtėqind e gjashtėmbėdhjetė) Lekė pa TVSH.
  • Agjencia pėr Zhvillim Bujqėsor dhe Rural, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,744,547 (njė milion e shtatėqind e dyzet e katėr mijė e pesėqind e dyzet e shtatė) Lekė pa TVSH.
  • Ministria e Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 607,835 (gjashtėqind e shtatė mijė e tetėqind e tridhjetė e pesė) Lekė pa TVSH.
  • Qendra e Botimeve Zyrtare, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,775,000 (njė milion e shtatėqind e shtatėdhjetė e pesė mijė) Lekė pa TVSH.
  • Ministria e Brendshme, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 2,780,366 (dy milion e shtatėqind e tetėdhjetė mijė e treqind e gjashtėdhjetė e gjashtė) Lekė pa TVSH.
  • Drejtoria e Pėrgjithshme e Gjendjes Civile, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 3,758,376 (tre milion e shtatėqind e pesėdhjetė e tetė mijė e treqind e shtatėdhjetė e gjashtė) Lekė pa TVSH.
  • Kryeministria, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,928,514 (njė milion e nėntėqind e njėzet e tetė mijė e pesėqind e katėrmbėdhjetė) Lekė pa TVSH.
  • Shėrbimi Informativ i Shtetit, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 2,658,651 (dy milion e gjashtėqind e pesėdhjetė e tetė mijė e gjashtėqind e pesėdhjetė e njė) Lekė pa TVSH.
  • Agjencia e Ofrimit tė Shėrbimeve Publike tė Integruara (ADISA), fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 2,410,142 (dy milion e katėrqind e dhjetė mijė e njėqind e dyzet e dy) Lekė pa TVSH.
  • Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,067,235 (njė milion e gjashtėqind e shtatė mijė e dyqind e tridhjetė e pesė) Lekė pa TVSH.
  • Ministria e Infrastrukturės dhe Energjisė, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,558,986 (njė milion e pesėqind e pesėdhjetė e tetė mijė e nėntėqind e tetėdhjetė e gjashtė) Lekė pa TVSH.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-13563-03-13-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.