Open Procurement Albania

Loti II. "Materiale Kancelarie te tjera zyre

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti II. "Materiale Kancelarie te tjera zyre".

Jane identifikuar si operator ekonomik te suksesshėm:

• Operatori ekonomik “INFOSOFT OFFICE” SHPK, me nr. NIPT J62426002Q me ofertė ekonomike (shumatorja e ēmimeve pėr njėsi), 210,968.77 lekė (pa TVSH) me adresė: Autostrada Tiranė-Durrės, Km 8, Kashar, Tiranė.
• Operatori ekonomik “INTERLOGISTIC” SHPK, me nr. NIPT K21605003M me ofertė ekonomike (shumatorja e ēmimeve pėr njėsi), 263,305.61 lekė (pa TVSH) me adresė: Rruga Egnatia, Kashar, Tiranė.
• Operatori ekonomik “IT GJERGJI KOMPJUTER” SHPK, me nr. NIPT K81503063B me ofertė ekonomike (shumatorja e ēmimeve pėr njėsi), 268,571.71 lekė (pa TVSH) me adresė: Rruga Faik Konica, Tiranė.
Nr. Reference REF-13561-03-13-2019
Vlera / Fondi Limit 30 136 825,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues ALBAMEDIA
INFOSOFT OFFICE
INTERLOGISTIC
IT GJERGJI KOMPJUTER
MARKETING & DISTRIBUTION
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 17-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Jo me pak 10 (dhjetė) ditė nga lidhja e kontratės/kontratave deri nė plotėsimin e nevojave tė autoritetit kontraktor, nė bazė tė marrėveshjes kuadėr.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomikė tė mėposhtėm:
  1) Arsyet e skualifikimit tė “MARKETING & DISTRIBUTION” SHPK:
  • Ofertuesi nuk paraqiti dokumentacion provues pėr elementet e vecanta tė ofertės ekonomike anomalisht tė ulėt sipas nenit 56 tė LPP-sė.

  2) Arsyet e skualifikimit tė “ALBAMEDIA” SHPK:
  • Ofertuesi nuk ka paraqitur asnjė prej dokumentave tė kėrkuara nė DT.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Autoriteti kontraktor/Autoritetet kontraktore tė cilat do tė lidhin marrėveshjen kuadėr:

  Per Lotin II "Materiale Kancelarie tė tjera zyre"
  • Agjencia e Trajtimit tė Pronave, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,354,772 (njė milion e treqind e pesėdhjetė e katėr mijė e shtatėqind e shtatėdhjetė e dy) Lekė pa TVSH.
  • Ministria e Drejtėsisė, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,283,849 (njė milion e dyqind e tetėdhjetė e tre mijė e tetėqind e dyzet e nėntė) Lekė pa TVSH.
  • Garda e Republikės, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 387,567 (treqind e tetėdhjetė e shtatė mijė e pesėqind e gjashtėdhjetė e shtatė) Lekė pa TVSH.
  • Ministria e Mbrojtjes, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 3,097,722 (tre milion e nėntėdhjetė e shtatė mijė e shtatėqind e njėzet e dy) Lekė pa TVSH.
  • Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,999,999 (njė milion e nėntėqind e nėntėdhjetė e nėntė mijė e nėntėqind e nėntėdhjetė e nėntė) Lekė pa TVSH.
  • Drejtoria e Pėrgjithshme e Shėrbimit tė Provės, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 621,064 (gjashtėqind e njėzet e njė mijė e gjashtėdhjetė e katėr) Lekė pa TVSH.
  • Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 542,726 (pesėqind e dyzet e dy mijė e shtatėqind e njėzet e gjashtė) Lekė pa TVSH.
  • Ministria e Financave dhe Ekonomisė, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 2,923,932 (dy milion e nėntėqind e njėzet e tre mijė e nėntėqind e tridhjetė e dy) Lekė pa TVSH.
  • Drejtoria e Pėrgjithshme e Pėrmbarimit Tiranė, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 267,313 (dyqind e gjashtėdhjetė e shtatė mijė e treqind e trembėdhjete) Lekė pa TVSH.
  • Komanda e Doktrinės dhe Stėrvitjes, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,079,620 (njė milion e shtatėdhjetė e nėntė mijė e gjashtėqind e njėzet) Lekė pa TVSH.
  • Qendra Spitalore Universitare “Nėnė Tereza” Tiranė, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 5,328,329 (pesė milion e treqind e njėzet e tetė mijė e treqind e njėzet e nėnte) Lekė pa TVSH.
  • Agjencia pėr Zhvillim Bujqėsor dhe Rural, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 405,270 (katėrqind e pesė mijė e dyqind e shtatėdhjetė) Lekė pa TVSH.
  • Drejtoria e Pėrgjithshme e Policisė sė Shtetit, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 2434565 (dy milion e katėrqind e tridhjetė e katėr mijė e pesėqind e gjashtėdhjetė e pesė) Lekė pa TVSH.
  • Ministria e Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 719514 (shtatėqind e nėntėmbėdhjetė mijė e pesėqind e katėrmbėdhjetė) Lekė pa TVSH.
  • Qendra e Botimeve Zyrtare, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 53,357 (pesėdhjetė e tre mijė e treqind e pesėdhjetė e shtatė) Lekė pa TVSH.
  • Ministria e Brendshme, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1,446,223 (njė milion e katėrqind e dyzet e gjashtė mijė e dyqind e njėzet e tre) Lekė pa TVSH.
  • Kryeministria, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 1272213 (njė milion e dyqind e shtatėdhjetė e dy mijė e dyqind e trembėdhjetė) Lekė pa TVSH.
  • Shėrbimi Informativ i Shtetit, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 2,819,132 (dy milion e tetėqind e nėntėmbėdhjetė mijė e njėqind e tridhjetė e dy) Lekė pa TVSH.
  • Agjencia e Ofrimit tė Shėrbimeve Publike tė Integruara (ADISA), fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 379,317 (treqind e shtatėdhjetė e nėntė mijė e treqind e shtatėmbėdhjetė) Lekė pa TVSH.
  • Agjencia Kombėtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekėsore, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 931,898 (nėntėqind e tridhjetė e njė mijė e tetėqind e nėntėdhjetė e tetė) Lekė pa TVSH.
  • Ministria e Infrastrukturės dhe Energjisė, fondi limit nė bazė tė marrėveshjes kuadėr 788444 ( shtatėqind e tetėdhjetė e tetė mijė e katėrqind e dyzet e katėr) Lekė pa TVSH.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Agjencia E Blerjeve Tė Pėrqendruara REF-13561-03-13-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.