Open Procurement Albania

Riparim dhe mirembajtja e autoambulancave te S. U. Shefqet Ndroqi, Tirane

Autoritet Prokurues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė
Institucion Kontraktues Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė
Objekti i Tenderit Riparim dhe mirembajtja e autoambulancave te S. U. Shefqet Ndroqi, Tirane.

Oferta afituese eshte 305 900 leke pa TVSH cmim/njesi.
Nr. Reference REF-14380-03-19-2019
Vlera / Fondi Limit 1 072 946,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 01-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Auto - Stafa
Auto - Manoku Servis
Besnik Meci
Kadiu
Power Industries
Servis - Auto 2000
Sparkle 32
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KADIU SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 26-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė:
  • Subjekti “Auto Manoku Servis” shpk, ka marrė pėrgjigje nė datė 29.03.2019.
  • Subjekti “Sparkle 32” shpk, ka marrė pėrgjigje nė datė 11.04.2019.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatorin ekonomik “Auto - Stafa” :
  • Nuk ka paraqitur Licensen e kerkuar nga AK ne DST , Licensa VII.3.B.3 , por ka paraqitur Licensen VII.3.B.1.

  2. Operatorin ekonomik “Auto - Manoku Servis” :
  • Nuk ka paraqitur Licensen e kerkuar nga AK ne DST , Licensa VII.3.B.3 , por ka paraqitur Licensen VII.3.B.1.

  3. Operatorin ekonomik “Besnik Meci” :
  • Nuk ka paraqitur Licensen e kerkuar nga AK ne DST , Licensa VII.3.B.3 , por ka paraqitur Licensen VII.3.B.1.
  • Kontrata e marrjes me qera e Karrotrecit e panoterizuar.

  4. Operatorin ekonomik “ Servis - Auto 2000” :
  • Nuk ka paraqitur Licensen e kerkuar nga AK ne DST , Licensa VII.3.B.3 , por ka paraqitur Licensen VII.3.B.1.

  5. Operatorin ekonomik “Sparkle - 32” :
  • Operatori ekonomik ka paraqitur dy kontrata bashkime operatoresh, oferten ekonomike si bashkim operatoresh me “KLOSI– R”, nderkohe ka paraqitur dhe bashkim operatoresh me “Robert Teli”, qe nuk jane ne perputhje me :
  Nenin 74, pika 2 e VKM Nr. 914 dt. 29.12.2014 “Para dorėzimit tė ofertės, bashkimi i operatoreve duhet tė krijohet zyrtarisht, me nje marrėveshje tė noterizuar, ku tė pėrcaktohen pėrfaqėsuesi i grupit, pėrqindja e pjesėmarrjes sė punės/ shėrbimit/ furnizimit dhe elementet konkrete, qė do tė kryejė secili nga anėtarėt e kėtij bashkimi. Pas krijimit tė bashkimit tė operatorėve ekonomikė, anėtarėt e bashkimit caktojnė me prokurė pėrfaqėsuesin e tyre pėr dorėzimin e ofertės”.
  - Nuk ka paraqitur dokumentacionin e firmave si bashkim operatoresh.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.