Open Procurement Albania

Blerje buke gruri

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr
Objekti i Tenderit Blerje buke gruri
Nr. Reference REF-15085-03-25-2019
Vlera / Fondi Limit 1 000 008,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 05-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Bashkim Elezi
Haxhi Kadriu
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Bashkim Elezi
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 990 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar subjektet e meposhteme :

  1. Subjekti Haxhi Kadriu me drejtues “Hazhi Kadriu” :
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin e meposhtem :

  • Subjekti nuk ka paraqitur Mjet te posatcem per transport bukesh, pajisur me Leje higjeno sanitare dhe leje transporti perkatese nga Bashkia per mjetet e transportit te paraqitura.
  • Subjekti nuk ka paraqitur furnizim te ngjashem te realizuar me subjekte private te shoqeruar me faturat perkatese tatimore te shitjes, ku tė shėnohen qartė datat, shumat dhe sasitė e mallrave tė lėvruara.
  • Subjekti nuk ka paraqitur vėrtetim qė ka paguar taksat vendore pėr vitin 2018 nė ēdo vend tė ushtrimit tė aktivitetit (Sipas QKB).
  • Subjekti nuk ka paraqitur xhiro mesatare vjetore e ofertuesit gjate tre viteve te fundit sa vlera e fondit limit te vleres qe prokurohet.
  • Subjekti nuk ka paraqitur vėrtetim qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri,por ka paraqitur nje Vertetim nga OSHEE per Dhjetorin e 2018.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr REF-15085-03-25-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.