Open Procurement Albania

LOT V Blerje fruta perime

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Objekti i Tenderit LOT V Blerje fruta perime
Nr. Reference REF-15396-03-26-2019
Vlera / Fondi Limit 904 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Sinani Trading
Dogel
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk)
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 888 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 24-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:

  1. Operatori ekonomik “ Dogel” sh.p.k :
  • Nuk ka paraqitur vertetimin qe konfirmon shlyerjen e te gjithave detyrimeve te maturuara te energjise elektrike te kontratave te energjise per ambjentin magazine ne baze te Kontrates se qerase nr.107 rep me date 06.02.2015 me afat 5 vjecare lidhur me subjektin Lindita Lakaj neni 3 i kontrates percakton se shpenzimet per energjine elektrike do te paguhen nga huaperdoresi (DOGEL) (kriter i vendosur ne DST shtojca nr.8/2, Kriteret e vecanta te kualifikimit pika d ) ;
  • Certifikata HACCP nuk eshte e shoqeruar me raport auditimi nga enti certifikues (kriter i vendosur ne DST shtojca nr.8/2, Kriteret e vecanta te kualifikimit nen titullin per kapacitetin teknik pika 2.3.2 ) ;
  • Ceritifikata ISO 22000 nuk eshte e shoqeruar me raport auditimi nga enti certifikues (kriter i vendosur ne DST shtojca nr.8/2, Kriteret e vecanta te kualifikimit nen titullin per kapacitetin teknik pika 2.3.2 ) ;
  • Certifikata ISO 9001 ;2015 nuk eshte e shoqeruar me raport auditimi nga enti certifikues (kriter i vendosur ne DST shtojca nr.8/2, Kriteret e vecanta te kualifikimit nen titullin per kapacitetin teknik pika 2.3.2 ).

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier REF-15396-03-26-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.