Open Procurement Albania

LOT II Produkte me origjine shtazore

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Objekti i Tenderit LOT II Produkte me origjine shtazore
Nr. Reference REF-15389-03-26-2019
Vlera / Fondi Limit 1 422 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 08-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Sinani Trading
Dogel
ARGENT DACI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk)
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 362 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 24-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:

  1. Dogel” sh.p.k :
  • Certifikata HACCP nuk eshte e shoqeruar me raport auditimi nga enti certifikues (kriter i vendosur ne DST shtojca nr.8/1, Kriteret e vecanta te kualifikimit nen titullin per kapacitetin teknik pika 2.3.2 ) ;
  • Ceritifikata ISO 22000 nuk eshte e shoqeruar me raport auditimi nga enti certifikues (kriter i vendosur ne DST shtojca nr.8/1, Kriteret e vecanta te kualifikimit nen titullin per kapacitetin teknik pika 2.3.2 ) ;
  • Certifikata ISO 9001 ;2015 nuk eshte e shoqeruar me raport auditimi nga enti certifikues (kriter i vendosur ne DST shtojca nr.8/1, Kriteret e vecanta te kualifikimit nen titullin per kapacitetin teknik pika 2.3.2 ).

  2. “ARGENT DACI” p.f :
  • Nuk ka paraqitur deklarate per paraqitje oferte te pavarur sipas shtojces 2/1(kriter i vendosur ne DST shtojca 2/1) ;
  • Kopja e bilancit per vitin 2018 eshte e pakonfirmuar nga organet tatimore (kriter i vendosur ne DST shtojca nr.8/1, Kriteret e vecanta te kualifikimit nen titullin per kapacitetin ekonomik dhe financiar pika 2.2.2 ) ;
  • Certifikata HACCP eshte e shoqeruar me raport auditi te pa perkthyer ne gjuhen shqipe (kriter i vendosur ne DST shtojca nr.8/1, Kriteret e vecanta te kualifikimit nen titullin per kapacitetin teknik pika 2.3.2 ) ;
  • Certifikata ISO 22000 eshte e shoqeruar me raport auditi te pa perkthyer ne gjuhen shqipe (kriter i vendosur ne DST shtojca nr.8/1, Kriteret e vecanta te kualifikimit nen titullin per kapacitetin teknik pika 2.3.2 ) ;
  • Ceritifikata ISO 9001;2015 eshte e shoqeruar me raport auditi te pa perkthyer ne gjuhen shqipe (kriter i vendosur ne DST shtojca nr.8/1, Kriteret e vecanta te kualifikimit nen titullin per kapacitetin teknik pika 2.3.2 ) ;
  • Nuk ka paraqitur certifikat per transport mallrash (kriter i vendosur ne DST shtojca nr.8/1, Kriteret e vecanta te kualifikimit nen titullin per kapacitetin teknik pika 2.3.5).

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier REF-15389-03-26-2019
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.