Open Procurement Albania

Supervizim per objektin:Rikonstruksionin dhe shtese Materniteti per Spitalin Rajonal Berat

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat
Objekti i Tenderit Supervizim per objektin:Rikonstruksionin dhe shtese Materniteti per Spitalin Rajonal Berat
Nr. Reference REF-16677-04-04-2019
Vlera / Fondi Limit 2 468 678,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 15-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Instituti Dekliada - ALB
IKN
TAULANT
ARENA MK
TOWER
ATELIER 4
ARCHISPACE
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARENA MK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 112 589,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 21 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane s’kualifikuar:
  1. Operatorin IKN shpk :
  • Per mosplotesim te kapacitetit teknik 2.3 te DST.

  2. Operatorin TOWER shpk :
  • Kontrata e bashkpunimit midis operatoreve nuk plotesohet 100%.

  3. ATELIER 4 shpk
  • Vlera e ofertes ekonomike te paraqitur eshte nen vleren minimale te perllogaritur nga AK.

  4. ARCHISPACE shpk :
  • Vlera e ofertes ekonomike te paraqitur eshte nen vleren minimale te perllogaritur nga AK.

  5. TAULANT shpk :
  • Vlera e ofertes ekonomike te paraqitur eshte nen vleren minimale te perllogaritur nga AK.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.