Open Procurement Albania

Furnizim vendosje e pajisjeve mjekesore defibrilator me aksesoret perkates per sherbimet mjekesore

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Furnizim vendosje e pajisjeve mjekesore defibrilator me aksesoret perkates per sherbimet mjekesore
Nr. Reference REF-21972-05-14-2019
Vlera / Fondi Limit 3 796 875,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 27-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Medical Distribution
MONTAL
FEDOS
T B S 96
BIOMETRIC ALBANIA
ALMedical
Operator Ekonomik Kontraktues
 • T B S 96 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 442 920,00
  Data e shpalljes sė fituesit 02-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2 931 504,00
  Data e lidhjes sė kontratės 04-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur ankesė dhe ka marrė pėrgjigje me shkresėn nr. 2208/4 prot, datė 17.06.2019 .
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “Medical Distribution” Shpk :
  OE nuk pėrmbushur kriteret e pėrcaktuara nga AK nė DST, sipas pėrcaktimeve tė nenit 53, pika 3, 4, 5/c, dhe nenit 54 tė Ligjit Nr. 9643, datė 20.11.2006, “Pėr Prokurimin Publik”, tė ndryshuar, si dhe Kreut VII, neni 66, pika 3, tė VKM Nr. 914, datė 29.12.2014 pėr “Miratimin e Rregullave tė Prokurimit Publik”, tė ndryshuar.

  2. “MONTAL” Shpk: Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme: OE nuk pėrmbushur kriteret e pėrcaktuara nga AK nė DST, sipas pėrcaktimeve tė nenit 53, pika 3, 4, 5/c, dhe nenit 54 tė Ligjit Nr. 9643, datė 20.11.2006, “Pėr Prokurimin Publik”, tė ndryshuar, si dhe Kreut VII, neni 66, pika 3, tė VKM Nr. 914, datė 29.12.2014 pėr “Miratimin e Rregullave tė Prokurimit Publik”, tė ndryshuar.

  3. “FEDOS” Shpk:
  OE nuk pėrmbush kėrkesat e germės ē, d, dhe g, tė DST, pika 2.3 (Pėr kapacitetin teknik) .

  4. “ALMedical” :
  OE nuk pėrmbushur kriteret e pėrcaktuara nga AK nė DST, pika 2.3 (Kapaciteti Teknik), germa c) pasi pėr Inxhinierin me tė cilin paraqitet OE nuk ėshtė administruar asnjė certifikatė trajnimi pėr pajisjet mjekėsore.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr. 27 datė 08 Korrik 2019
  Lidhja e Kontratės Nr. 28 datė 15 Korrik 2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.