Open Procurement Albania

Blerje kite reagente per testimin me metoden NAT(perfshire venien ne perdorim te aparateve sipas specifikimeve te DST)

Autoritet Prokurues Qendra Kombëtare e Transfuzionit të Gjakut
Institucion Kontraktues Qendra Kombëtare e Transfuzionit të Gjakut
Objekti i Tenderit Qendra Kombëtare e Transfuzionit të Gjakut
Nr. Reference REF-33874-08-20-2019
Vlera / Fondi Limit 68 884 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 21-08-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-09-2019
Data e mbajtjes se tenderit 13-09-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues Swissmed
Pegasus & Evita
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Pegasus SHPK - EVITA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 68 816 000,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa: Eshte paraqitur nga operatori “Swissmed” shpk ne date 20.09.2019. Kthyer pergjigje ne date 23.09.2019.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomikë të mëposhëm:

  1.“Swissmed” shpk:
  Nuk plotëson kriteret e vendosura ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr. 41 datë 14 Tetor 2019
  Lidhja e Kontrates


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.