Open Procurement Albania

Sherbimi i lavanderise dhe zevendesimi me inventar te imet -emergjence 2 muaj

Autoritet Prokurues Spitali Psikiatrik Vlorë
Institucion Kontraktues Spitali Psikiatrik Vlorë
Objekti i Tenderit Sherbimi i lavanderise dhe zevendesimi me inventar te imet -emergjence 2 muaj
Nr. Reference REF-45935-12-10-2019
Vlera / Fondi Limit 4 482 345,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë me Negocim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 12-12-2019
Data e mbajtjes se tenderit 12-12-2019
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues AGS
Univers Servis
Operator Ekonomik Kontraktues
 • AGS SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 4 470 551,00
  Data e shpalljes se fituesit 16-12-2019
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 5 364 661,86
  Data e lidhjes se kontrates 16-12-2019
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomikë të mëposhëm:

  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:
  1. Univers Servis” sh.p.k :
  Nuk plotëson kriterin e veçntë sipas DST pika 2.3 (noterizimin nuk është konfort ligjit 110/2018 “Për noterin” Neni 135 ).
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr. 51 datë 23 Dhjetor 2019


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.