Open Procurement Albania

Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore pėr Lotin 3: Mirėmbajtje e pajisjeve tė Grafi/Skopi Philips

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore pėr vitin 2016 Pėr Lotin 3: Mirėmbajtje e pajisjeve tė Grafi/Skopi Philips
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 5 040 430,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-06-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-06-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 21-06-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues SAER MEDICAL & HEALTH & LIGHT SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SAER MEDICAL - HEALTH & LIGHT SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 040 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 28-06-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 6 048 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 07-07-2016
  Kohėzgjatja e kontratės Nga 07-07-2016 deri mė 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.22 - Dt.06-06-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.27 - Dt.11-07-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.28 - Dt.18-07-2016

  Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore- Loti 3 - Mirėmbajtje e pajisjeve tė Grafi/Skopi Philips

  Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
  Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
  Objekti i Tenderit Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore pėr vitin 2016, e ndarė nė lote- Loti 3 - Mirėmbajtje e pajisjeve tė Grafi/Skopi Philips
  Nr. Reference
  Vlera / Fondi Limit 6 976 870,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 29-03-2016
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-04-2016
  Data e mbajtjes sė tenderit 14-04-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 29-04-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 01-05-2016 deri nė 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentat e tenderit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.12 - Dt.29-03-2016
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.21 - Dt.30-05-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.