Open Procurement Albania

Projekt Preventiv Zbatimi pėr "Rikonstruksionin e disa ambjenteve / shėrbimeve tė Spitalit Librazhd-

Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd
Objekti i Tenderit Projekt preventiv zbatimi pėr rikonstruksionin e disa ambjenteve / shėrbimeve tė Spitalit Librazhd - Financuar nga Buxheti i Shtetit dhe Investimet
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 1 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Shėrbim konsulence
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-05-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-05-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 09-05-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues ERALD-G SHPK - HE & SK 11 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERALD-G SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 990 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 15-06-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 188 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 06-07-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.17 - Dt.03-05-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.26 - Dt.04-07-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.28 - Dt.18-07-2016

  Projekt preventiv zbatimi pėr rikonstruksionin e disa ambjenteve/shėrbimeve tė Spitalit Librazhd

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Pamundėsi kohore pėr pėrgatitje tė njė oferte (ofertė teknike plus dokumentacion)
  • Tendera me vlerė mbi 800 mijė lekė dhe ne afat pėr dorėzim tė ofertės mė pak se 72 orė. Kjo ėshtė kohė e pamjaftueshme pėr plotėsim dokumentacioni dhe hartim oferte me specifikime teknike. Probabiliteti qė tenderi tė jetė ekspozuar mė herėt tek njė kompani klienteliste ėshtė i lartė

  Autoritet Prokurues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd
  Institucion Kontraktues Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Librazhd
  Objekti i Tenderit Projekt preventiv zbatimi pėr rikonstruksionin e disa ambjenteve/shėrbimeve tė Spitalit Librazhd- Burimi i financimit - Buxheti i Shtetit
  Nr. Reference
  Vlera / Fondi Limit 1 000 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 29-03-2016
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 31-03-2016
  Data e mbajtjes sė tenderit 31-03-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet pėr mungesė tė konkurencės sepse asnjė nga ofertuesit nuk u kualifikua
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.12 - Dt.29-03-2016
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.16 - Dt.25-04-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.