Open Procurement Albania

Blerje, montim pajisje mjekėsore pėr autoambulancat e Shėrbimit Kombėtar tė Urgjencės Mjekėsore

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės
Institucion Kontraktues Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės
Objekti i Tenderit Blerje, montim pajisje mjekėsore pėr autoambulancat e Shėrbimit Kombėtar tė Urgjencės Mjekėsore- Burimi i financimit - Buxheti i Shtetit 2016/investime
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 29 341 900,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-03-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-04-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 15-04-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 11
Operatorė Konkurues GEN ALB FARMA SHPK
OES DISTRIMED SHPK
EUROMED SHPK
AL-MEDICAL SHPK
BIOMETRIC SHPK
BYLIS PHARMA SHPK
FEDOS SHPK
GENIUS SHPK
MEDFAU SHPK
MONTAL SHPK
PAERA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Gen-Alb Farma SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 27 930 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-05-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 33 516 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 23-05-2016
  Kohėzgjatja e kontratės Sipas pėrcaktimeve nė kontratė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. OES DISTRIMED SHPK
  Nuk permbushur kėrkesat e specifikimeve teknike te kerkuara ne dokumentat e tenderit.
  2. EUROMED SHPK
  Nuk permbushur kėrkesat e specifikimeve teknike te kerkuara ne dokumentat e tenderit.
  3. AL-MEDICAL SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  4. BIOMETRIC SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  5. BYLIS PHARMA SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  6. FEDOS SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  7. GENIUS SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  8. MEDFAU SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  9. MONTAL SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  10. PAERA SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.12 - Dt.29-03-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.19 - Dt.16-05-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.21 - Dt.30-05-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.