Open Procurement Albania

Blerje materiale mjekėsore dhe barna pėr Hemodializėn- Loti 4 - Filtra, Linja, Age Hemodialize

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Blerje materiale mjekėsore dhe barna pėr Hemodializėn- Loti 4 - Filtra, Linja, Age Hemodialize
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 44 293 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-04-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-05-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 05-05-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues MONTAL SHPK & BIOMETRIC ALBANIA SHPK
SAER MEDICAL SHPK
BYLIS PHARMA SHPK
Fedos shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MONTAL SHPK - BIOMETRIC ALBANIA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 37 392 400,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-06-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 44 870 880,00
  Data e lidhjes sė kontratės 24-06-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2016
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur dhe ėshtė kthyer pėrgjigje.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. BYLIS PHARMA SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  2. SAER MEDICAL SHPK
  Kishte mungesė nė dokumentacionin e kėrkuar.
  3. Fedos SHPK
  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.15 - Dt.18-04-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.25 - Dt.27-06-2016
  Lidhja e Kontratės Nr.26 - Dt.04-07-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.