Open Procurement Albania

Blerje barna (B2)- Loti 20 - Heparine me peshë molekulare të ulët, 4000UI/5000 UI/ 5700UI, shiringë e p- përgatitur

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Librazhd
Objekti i Tenderit Blerje barna antineoplastike dhe immunomodulatore dhe gjaku dhe organet formuese të gjakut për nevoja spitalore, ndarë në Lote (B2)- Loti 20 - Heparine me peshë molekulare të ulët, 4000UI/5000 UI/ 5700UI, shiringë e p- përgatitur
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 199 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 15-02-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 08-03-2016
Data e mbajtjes se tenderit 08-03-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues MEGAPHARMA SHPK & FUFARMA SHA & Incomed SHPK - Bylis Farma SHPK - IMI Farma SHPK - MEGAPHARMA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUFARMA SHA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 199 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-03-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 238 800,00
  Data e lidhjes se kontrates 27-05-2016
  Kohezgjatja e kontrates 31-12-2016
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.6 - Dt.15-02-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.13 - Dt.04-04-2016
  Lidhja e Kontrates Nr.22 - Dt.06-06-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.