Open Procurement Albania

Loti 2 - Sistemi kardiovaskular, Amiodaron, mg/3ml Ampulë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Ministria e Shëndetësisë
Institucion Kontraktues Drejtoria e Shërbimit Spitalor Kurbin
Objekti i Tenderit B16 - Blerje barna gjaku dhe organet formuese të gjakut, sistemi kardiovaskular, metabolizmi dhe trakti tretës për nevoja spitalore- Loti 2 - Sistemi kardiovaskular, Amiodaron, mg/3ml Ampulë
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 560,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit te Tenderit 16-05-2016
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 23-05-2016
Data e mbajtjes se tenderit 23-05-2016
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Fu Farma SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FUFARMA SHA
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 560,00
  Data e shpalljes se fituesit 25-05-2016
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 672,00
  Data e lidhjes se kontrates 18-05-2016
  Kohezgjatja e kontrates 15-12-2016
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUFARMA SHA viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUFARMA SHA viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUFARMA SHA viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FUFARMA SHA viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.19 - Dt.16-05-2016
  Shpallja e Fituesit Nr.23 - Dt.13-06-2016
  Lidhja e Kontrates Nr.29 - Dt.25-07-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.