Open Procurement Albania

Projekt preventiva zbatimi pėr rikonstruksionin e godinave pėr Inspektoriatet Rajonale- Burimi i Financimit - Buxheti i shtetit pėr investime, celur nė favor tė ISHSH

Autoritet Prokurues Inspektoriati Shtetėror Shėndetėsor Qendror
Institucion Kontraktues Inspektoriati Shtetėror Shėndetėsor Qendror
Objekti i Tenderit Projekt preventiva zbatimi pėr rikonstruksionin e godinave pėr Inspektoriatet Rajonale- Vendi i kryerjes sė shėrbimeve, objekt i kontratės: Kukės, Dibėr, Gjirokastėr, Shkodėr, Berat, Lezhė- Burimi i Financimit - Buxheti i shtetit pėr investime, celur nė favor tė ISHSH
Nr. Reference REF-57163-11-08-2016
Vlera / Fondi Limit 1 333 333,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-11-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-11-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 18-11-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues A&E ENGINEERING SHPK - A- SH ENGINEERING SHPK - ERALD G SHPK - NOVATECH STUDIO
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERALD-G SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 250 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 23-11-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1 500 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 12-12-2016
  Kohėzgjatja e kontratės 21 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1- "A & E ENGINEERING" shpk K72113010E
  Nuk ploteson kushtin:
  Ofertuesi duhet te paraqese: Metodologjia e Propozuar per realizimin e sherbimit te kerkuar, e cila perfshin:
  • Metodologjine e riorganizimit dhe rikonstruksionit-
  • Skema funksionale te ambienteve qe do te rikonstruktohen (pėr ēdo godine)-
  Arsyeja qendron ne faktin se:
  1- Nuk eshte paraqitur asnje skeme funksionale e ambienteveqe do te rikonstruktohen (ashtu sic eshte kerkuar, per cdo godinė)-
  2- Nuk eshte paraqitur nje Metodologji nga ana e shoqerise projektuese per projektin ne fjale-
  Nuk ploteson kushtin:
  Operatori ekonomik duhet tė ketė jo mė pak se - 6 (gjashtė) punonjės tė siguruar pėr periudhen Janar – Shtator 2016, pėr kėtė kriter operatori ekonomik duhet tė paraqesė:
  4- Vėrtetim tė lėshuar nga Drejtoria e Tatimeve, ku tė specifikohet numri i punonjėsve tė siguruar, tė shoqėruar detyrishimt me listepagesat e plotesuara rregullisht sipas formularit te percaktuar (E-sig 025 a), te cilat duhet te jene te konfirmuara nga dega e Tatim Taksave ku eshte i regjistruar- Arsyeja qendron ne faktin se:
  Nuk ka paraqitur vertetimin lėshuar nga Drejtoria e Tatimeve per muajin shtator 2016, si dhe E-sig -025 a per ketemuaj-
  2- "A-SH- ENGINEERING" shpk
  Nuk ploteson kushtin:
  Ofertuesi duhet te paraqese :
  5- Ofertuesi duhet te paraqese: Metodologjia e Propozuar per realizimin e sherbimit te kerkuar, e cila perfshin:
  • Metodologjine e riorganizimit dhe rikonstruksionit-
  • Skema funksionale te ambienteve qe do te rikonstruktohen (pėr ēdo godine)-
  Arsyeja qendron ne faktin se:
  1- Nuk eshte paraqitur asnje skeme funksionale e ambienteve qe do te rikonstruktohen (ashtu sic eshte kerkuar, per cdo godinė)-
  3- "NOVATECH STUDIO"shpk- Shoqeria nuk ka paraqitur asnje dokument te vlefshem dhe as oferten
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.45 - Dt.31-10-2016
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.50 - Dt.19-12-2016

  Projekt preventiva zbatimi pėr rikonstruksionin e godinave pėr Inspektoriatet Rajonale- Burimi i Financimit - Buxheti i shtetit pėr investime, celur nė favor tė ISHSH

  Autoritet Prokurues Inspektoriati Shtetėror Shėndetėsor Qendror
  Institucion Kontraktues Inspektoriati Shtetėror Shėndetėsor Qendror
  Objekti i Tenderit Projekt preventiva zbatimi pėr rikonstruksionin e godinave pėr Inspektoriatet Rajonale- Vendi i kryerjes sė shėrbimeve, objekt i kontratės: Kukės, Dibėr, Gjirokastėr, Shkodėr, Berat, Lezhė- Burimi i Financimit - Buxheti i shtetit pėr investime, celur nė favor tė ISHSH
  Nr. Reference REF-54170-10-18-2016
  Vlera / Fondi Limit 1 333 333,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 21-10-2016
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 31-10-2016
  Data e mbajtjes sė tenderit 31-10-2016
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 21 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Anullohet pėr probleme nė vlerėsimin teknik tė operatorėve ekonomik
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.45 - Dt.14-11-2016


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.