Open Procurement Albania

Shėrbimi privat i ruajtjes me roje private, tė sigurisė fizike tė Objekteve dhe Godinave, Sipėrfaqeve tė Gjelbėrta dhe Bimėsisė, tė Q.S.U.T pėr vitin 2018

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Shėrbimi privat i ruajtjes me roje private, tė sigurisė fizike tė Objekteve dhe Godinave, Sipėrfaqeve tė Gjelbėrta dhe Bimėsisė, tė Q.S.U.T pėr vitin 2017 - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-70317-03-02-2017
Vlera / Fondi Limit 45 013 551,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-03-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-03-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 27-03-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 15
Operatorė Konkurues FLENA RB SHPK& MYRTO SECURITY SHPK
A- 2000 SHPK&CULLHAJ SHPK & S.S.X SHPK
ARBANA
AULONA POL 1
DEA SECURITY
EUROGJICI SECURITY SHPK & TONI
SECURITY SHPK
INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA
GLOBAL SECURITY
Leksi Security SHPK & KEVENJO & PLATIN SECURITY
MANDI
2K - N.S.S SECURITY
NAZERI 2000
O K T A P U S
OKTAPUS 1
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FLENA RB SHPK - MYRTO SECURITY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 39 557 494,44
  Data e shpalljes sė fituesit 15-06-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje ne date 05-05-2018, dhe me pas me vendim nr.408/2017 te KPP, qe ka vendosur te mos e pranoje ankesen e paraqitur nga Operatorit Ekonomik Eurogjici-Security shpk dhe te Operatorit Ekonomik Nazeri 2000 shpk duke lejuar AK te vazhdoje hapat e metejshem te procedures se prokurimit.
  Operatoret e skualifikuar janė:

  1) Bashkimi I Operatoreve A-2000 SHPK & ĒULLHAJ SHPK & SSX SHPK
  Oferta e paraqitur nga kybashkim operatoresh nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit dhe udhezimet perkatese te llogaritjes se kostots ligjore, duke e cilėsuar si ofertė tė pa vlefshme.

  2) ARBANA SHA
  Oferta e paraqitur nga ky oparator nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit, duke e cilėsuar si ofertė tė pa vlefshme.

  3) AULONA POL 1 SHPK
  Oferta e paraqitur nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit dhe udhezimet perkatese te llogaritjes se kostots ligjore, duke e cilesuar si ofertė tė pavlefshme.

  4) DEA SECURITY SHPK
  Oferta e paraqitur nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit dhe udhezimet perkatese te llogaritjes se kostots ligjore, duke e cilesuar si ofertė tė pavlefshme.

  5)Bashkimi I Operatoreve EUROGJICI SECURITY SHPK & TONI SECURITY SHPK
  Oferta e paraqitur nga ky bashkim operatoresh nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit dhe udhezimet perkatese te llogaritjes se kostots ligjore, duke e cilėsuar si ofertė tė pa vlefshme.

  6) Bashkimi I Operatoreve FIRDEUS SECURITY SHPK & SAFE SHPK
  Oferta e paraqitur nga ky bashkim operatoresh nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit dhe udhezimet perkatese te llogaritjes se kostots ligjore, duke e cilėsuar si ofertė tė pa vlefshme.

  7) GLOBAL SECURITY
  Oferta e paraqitur nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit dhe udhezimet perkatese te llogaritjes se kostots ligjore, duke e cilesuar si ofertė tė pavlefshme.

  8) INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA SHPK
  Oferta e paraqitur nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit dhe udhezimet perkatese te llogaritjes se kostots ligjore, duke e cilesuar si ofertė tė pavlefshme.

  9) BASHKIMI I OPERATOREVE LEKSI SECURITY SHPK & PLATIN SECURITY SHPK & KEVENJO SECURITY SHPK
  Oferta e paraqitur nga ky bashkim operatoresh nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit dhe udhezimet perkatese te llogaritjes se kostots ligjore, duke e cilėsuar si ofertė tė pa vlefshme.

  10) MANDI - 2K SHPK
  Oferta e paraqitur nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit dhe udhezimet perkatese te llogaritjes se kostots ligjore, duke e cilesuar si ofertė tė pavlefshme.

  11) N.S.S
  Oferta e paraqitur nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit dhe udhezimet perkatese te llogaritjes se kostots ligjore, duke e cilesuar si ofertė tė pavlefshme.

  12) NAZERI - 2000
  Oferta e paraqitur nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit dhe udhezimet perkatese te llogaritjes se kostots ligjore, duke e cilesuar si ofertė tė pavlefshme.

  13) O K T A P U S SHPK
  Oferta e paraqitur nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit dhe udhezimet perkatese te llogaritjes se kostots ligjore, duke e cilesuar si ofertė tė pavlefshme.

  14) OKTAPUS 1 SECURITY SHPK
  Oferta e paraqitur nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e tenderit dhe udhezimet perkatese te llogaritjes se kostots ligjore, duke e cilesuar si ofertė tė pavlefshme.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.