Open Procurement Albania

Shpenzime pėr shtypshkrime

Autoritet Prokurues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Institucion Kontraktues Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier
Objekti i Tenderit Shpenzime pėr shtypshkrime - financuar nga Buxheti i Shtetit
Nr. Reference REF-72051-03-15-2017
Vlera / Fondi Limit 1 200 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-03-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-03-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 27-03-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues ANI - print SHPK - F.L.E.SH. - Rama - Graf - Teuta Print - Adel Co - Kristalina KH - TRIPTIK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ANI - print SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 760 270,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-05-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 912 324,00
  Data e lidhjes sė kontratės 08-05-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 15-12-2017
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s'kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. "F.L.E.SH" sh.p.k Tirane Nipt J91801004M
  Vlera : 782 400 leke pa TVSH dhe 938 880 leke me TVSH
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Operatori ekonomik "F.L.E.SH" sh.p.k Tirane rezulton se nuk ka paraqitur dokumentacion sipas kerkesave te percaktuara ne DST pasi nuk ka paraqitur :
  1. Njė dokument qė vėrteton se :
  a) ka plotėsuar detyrimet fiskale,
  b) ka paguar tė gjitha detyrimet e sigurimeve shoqėrore , tė lėshuar nga Administrata Tatimore.
  Vėrtetim pėr xhiro mesatare vjetore pėr tre vitet e fundit (2014, 2015, 2016) jo me te ulet se vlera e fondit limit qe prokurohet.
  Per keto arsye operatori ekonomik "F.L.E.SH" sh.p.k Tirane s’kualifikohet nga kjo procedure
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i njoftimit tė kontratės
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.19 - Dt.15-05-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.