Open Procurement Albania

Shtesė kontrate: Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore pėr vitin 2016, e ndarė nė lote: Loti 3 - Mirėmbajtje e pajisjeve tė Grafi/Skopi Philips; Loti 5 - Mirėmbajtje e pajisjeve tė Grafi Portative prodhuesi Philips; Loti 8 - Mirėmbajtje e pajisjeve tė C-Arm prodhuesi Philips; Loti 10 - Mirėmbajtje e pajisjes Eko Prodhuesi Philips; Loti 12 - Mirėmbajtje e pajisjes Unite Bronkoskopie prodhuesi Fujinon; Loti 45 - Mirėmbajtje e pajisjeve Defibrilator prodhuesi Philips; Loti 47 - Mirėmbajtje e sistemit tė monitorimit tė Pacientėve prodhuesi Philips

Autoritet Prokurues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Institucion Kontraktues Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza"
Objekti i Tenderit Shtesė kontrate: Mirėmbajtje e pajisjeve mjekėsore pėr vitin 2016, e ndarė nė lote: Loti 3 - Mirėmbajtje e pajisjeve tė Grafi/Skopi Philips; Loti 5 - Mirėmbajtje e pajisjeve tė Grafi Portative prodhuesi Philips; Loti 8 - Mirėmbajtje e pajisjeve tė C-Arm prodhuesi Philips; Loti 10 - Mirėmbajtje e pajisjes Eko Prodhuesi Philips; Loti 12 - Mirėmbajtje e pajisjes Unite Bronkoskopie prodhuesi Fujinon; Loti 45 - Mirėmbajtje e pajisjeve Defibrilator prodhuesi Philips; Loti 47 - Mirėmbajtje e sistemit tė monitorimit tė Pacientėve prodhuesi Philips. Vlera totale pėrfundimtare e kontratės fillestare/loti ishte 21,720,000 (me TVSH) Monedha Lekė, lidhur me 27-05-2016
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 3 620 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Shtesė Kontrate
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata +Shtesė
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes sė tenderit 23-01-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues SAER MEDICAL & HEALTH&LIGHT SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SAER MEDICAL - HEALTH & LIGHT SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 620 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4 344 000,00
  Data e lidhjes sė kontratės 23-01-2017
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.4 - Dt.30-01-2017


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës, mbështetet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.