Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
168 1222 5,302 39,310,818,348 3,931 27,751,179,913 24,547,881,774

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Furnizim, vendosje dhe Mirembajtje e elementeve te brandimit ne Qendrat e Kujdesit Ndaj Klientit dhe Zyrat Administrative te OSHEE sh.a 59,603,000 Lidhur Kontrata DIXHI PRINT - AL 282,718.00
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane Riparim i transformatorit te fuqisė 5600 KVA, 10/35 KV i N/stacionit 10/35 kV HEC Vau Dejės 3,250,000 Lidhur Kontrata Remonti Elektrik 3,000,000.00
Sh.A Albpetrol Sherbim i sigurimit te mjeteve me goma 4,981,819 Lidhur Kontrata INSIG SH.A 4,980,000.00
Sh.A Porti Detar Vlore Blerje biletė avioni Tiranė-Pisa-Tiranė Njoftuar Fituesi EXPLORER TRAVEL & TOURS 39,323.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Permiresimi i matjeve te enteve private qe perdorin ujin si lende te pare" 99,902,997 Lidhur Kontrata Integrated Technology Services - Energy 2 SRL 93970962.45
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Mbikqyrja e punimeve per objektin: Permiresimi i matjeve te enteve private qe perdorin ujin si lende te pare 1,350,368 Lidhur Kontrata A & E Engineering SHPK 1,172,012.00 
Sh.A Posta Shqiptare Blerje shirita plastike me numerator per thase 6,710,000 Lidhur Kontrata POWER INDUSTRIES 5,660,800.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Pastrimi i Zyrave Administrative dhe Qendrave te Kujdesit Ndaj Klientit te OSHEE sh.a per nje afat prej 5 (pese) muajsh. 9,182,775 Lidhur Kontrata CLEAN FAST 8,502,570.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korēė Furnizimi dhe instalimi i sistemit automatik tė matjes tė ujit tė pijėshėm nė fshatin Mborje” sipas Projektit "Bashkėveprimi ndėrkufitar pėr furnizimin me ujė tė pastėr nėpėrmjet njė mjedisi tė shėndetshėm“ ( ”SAVE SAFE WATER”). 13,125,800 Lidhur Kontrata Integrated Technology Services - Energy 2 SRL 12,841,605.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Blerje bileta avioni Tiranė-Bukuresht-Tiranė Njoftuar Fituesi EXPLORER TRAVEL & TOURS 50,752.00
Sh.A Albpetrol Blerje lende djegese solar me permbajtje squfuri jo me teper se 1% ndaj peshes 21,298,000 Lidhur Kontrata EUROPETROL DURRES ALBANIA 20,850,401.00
Rezidenca Studentore Universitare Nr.1 Sherbim riparim i pjesshem i dhomave Godina Nr.5, 20-21, 26-27, 28-29. 20,040,052 Lidhur Kontrata INA 17,744,410.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bilete avioni Tirane-Zagreb-Tirane Njoftuar Fituesi KELVIN TRAVEL 47,628.00
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane Ruajta me polici private tė objekteve tė KESH sh.a (Tiranė, Vlorė, Durrės) 57,748,099 Shpallur Procedura
PETROL ALBA SH.A Sherbimi me roje private TEC Vlore 520,000 Lidhur Kontrata Nazeri 2000 SHPK 519959.9
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Pastrimi i kanalit tek ish- Fusha e Aviacionit dhe transporti i dherave e mbeturinave te ndertimit PK1-PK8 L=2350m 2,366,910 Lidhur Kontrata 2 N 1,796,730.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Projekt per vendosje matesash ne pallatet me kollone te brendshme, loti 1,Qyteti Durres 41,804,762 Lidhur Kontrata ARKONSTUDIO & LIGUS 40726866.03
Sh.A Posta Shqiptare Blerje thase 5,897,000 Lidhur Kontrata BLERINA KAPEDANI   5,797,000.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje kancelari dhe zarfa 26,998,000 Lidhur Kontrata InfoSoft Office & INTERLOGISTIC
Sh.A Albpetrol Blerje makine per trajtime siperfaqesore me rryma te frekuencave te mesme 4,460,000 Rishpallje me Njoftim Fituesi ALBA ENERG 4,250,000.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Mbikqyrja e punimeve per objektin: Ndertim rrjet ujesjellesi si dhe venia ne pune te investimit te bashkise ne rruget "Hysni Gerdolli",Rruga" Egnatia", Miftar Gerbolli, Avdyl Matoshi, Riza Cuka, Blloku Bon Bosko 326,580 Lidhur Kontrata Zenit 06 SHPK 276,337.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres “Studim projektim per rikonstruksione ne rrjetin ekzistues te qytetit Durres” 47,232,906 Lidhur Kontrata INVICTUS 46,942,658.00 
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bileta avioni Tiranė-Budapest-Tiranė Njoftuar Fituesi AMADEUS TRAWELL AND TOURS 136,800.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet ujesjellesi ne rrugen:"Bedri Karapici","Hamdi Pepa" 21,129,664 Lidhur Kontrata INA 18,674,926.00 
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim rrjet ujesjellesi si dhe venia ne pune te investimit te bashkise ne rruget "Hysni Gerdolli",Rruga" Egnatia", Miftar Gerbolli, Avdyl Matoshi, Riza Cuka, Blloku Bon Bosko. 12,560,772 Lidhur Kontrata BE-IS SHPK 11,717,291.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet furnizimi me uje (nxjerrja nga puna e tubacioni Dn-219 mm celik, Dn-125 mm gize) Adresa: Rr."Shemsi Haka", "Ali Demi"," Idriz Dollaku" 29,619,620 Lidhur Kontrata 2 T SHPK 27255704.49
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Vendosja e manometrave nė 25 pika kryesore tė rrjetit tė ujėsjellėsit. 14,971,415 Lidhur Kontrata SENKA SHPK 14,573,984.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Biletė avioni Tiranė-Kėln-Tiranė Njoftuar Fituesi ALBTOURS D-VAS tour 59,900.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim impianti klorinimi ne ujesjellesat rajonal dhe vendosje matesash ne depo 26,699,117 Lidhur Kontrata K.M.K 24,676,785.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Bleje material elektrike dhe mekanike 1,999,984 Lidhur Kontrata R&R KOMPANI 1,600,100.00

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data