Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
166 1157 4,920 36,894,210,018 3,655 26,164,784,414 23,078,066,323

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Lyerje me boje e fasades veriore te Godines se Oshee sh.a 1,181,052 Njoftuar Fituesi Meni SHPK 801,254.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Shėrbimi i pastrimit dhe gjelbėrimit pėr godinėn qėndrore tė OST sh.a. 16,920,000 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i Parė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndėrtim rrjet shpėrndarės ujėsjellėsi nė lagjen e Malėsorėve” 241,021 Njoftuar Fituesi INFRATECH SHPK 216,919.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i shtatė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Vendosja e manometrave nė 25 pika kryesore tė rrjetit tė ujėsjellėsit.” 389,256 Njoftuar Fituesi INFRATECH SHPK 329,371.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Mbikqyrja e punimeve per objektin: Ndertim rrjet ujesjellesi ne rruget "Bilal Xhaferri, Pjeter Budi, Sef Kosharja, Xhemal Kada, Prenga, Vojo Kushi, Vincens Prenushi, Sado Kosheno, Xhemal Dervishi, Mitat Frasheri, Themisokli Germenji" 1,047,185 Njoftuar Fituesi B-VAAL ENGINEERING 958,835.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndėrtim linje transmetimi nga puseta Yzberisht deri nė Depo Kombinat. 68,863,113 Njoftuar Fituesi ADRIATIK & VARAKU.E SHPK 63,913,231.36 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres “Studim projektim per rikonstruksione ne rrjetin ekzistues te qytetit Durres” 47,232,906 Njoftuar Fituesi INVICTUS 46,942,658.00 
Sh.A Posta Shqiptare Loti i Parė: Rikonstruksion i Filialeve te Postės Shkodėr, Lezhė, Mat dhe Kukės 32,277,999 Shpallur Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Loti i Dytė: Rikonstruksion i Filialeve te Postės Berat, Lushnje dhe Fier 43,596,234 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje instalim elektropompa 3,257,933 Lidhur Kontrata VASAA SHPK 2,322,100.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korēė Furnizimi dhe instalimi i sistemit automatik tė matjes tė ujit tė pijėshėm nė fshatin Mborje” sipas Projektit "Bashkėveprimi ndėrkufitar pėr furnizimin me ujė tė pastėr nėpėrmjet njė mjedisi tė shėndetshėm“ ( ”SAVE SAFE WATER”). 13,125,800 Njoftuar Fituesi Integrated Technology Services - Energy 2 SRL 12,841,605.00
Termocentrali Vlore sh.a Blerje materiale per konservimin e impiantit 4,160,000 Njoftuar Fituesi Alfred Bėnja 3,982,600.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Sherbim Fotokopje me te Tretet 9,761,975 Njoftuar Fituesi PC STORE SHPK 54.70  leke ( Shumatorja e ēmimeve pėr njėsi ).
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Blerje pajisje kompjuterike dhe informatike 11,968,077 Lidhur Kontrata S&T Albania SHPK 11,608,353.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet ujesjellesi ne rrugen:"Bedri Karapici","Hamdi Pepa" 21,129,664 Njoftuar Fituesi INA 18,674,926.00 
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i dytė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion rrjet kanalizimi nė Rrugėn e Elbasanit” 2,891,462 Njoftuar Fituesi G B Civil Engineering 2,552,166.09 
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i pestė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Ndėrtim linje transmetimi nga puseta Yzberisht deri nė Depo Kombinat” 1,451,634 Njoftuar Fituesi B-VAAL ENGINEERING 1,318,039.98 
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Loti i dhjetė: “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikualifikim i ambienteve tė impiantit Bovillė” 3,994,411 Njoftuar Fituesi CIVIL CONS & ILLYRIAN CONSULTING ENGINEERS 3,607,525.48 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje inerte dhe lidhese 1,452,835 Lidhur Kontrata K.M. KONSTRUKSION 1,395,020.00
Sh.A Posta Shqiptare Loti i I-rė: Shėrbimi i ruajtjes sė objekteve dhe personelit me roje tė kategorisė 1.3.A Qarku Shkoder. 3,830,400 Njoftuar Fituesi Nazeri 2000 SHPK 3768622.50
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Biletė avioni Tiranė-Bruksel-Tiranė Njoftuar Fituesi ALBTOURS D-VAS tour 45,700.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande Blerje karburanti per nevoat e Shoqerise 6,000,000 Lidhur Kontrata A&T 127,34 leke pa tvsh Marzhi i fitimit 5,8%
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Mirembajtja e sistemit financiar menaxherial SAP 12,780,000 Njoftuar Fituesi S-SYSTEMS 12,780,000.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Mirembajtje per tre vjet e sistemit i meaxhimit automatik te Rradhes/DVR/Kamera/ne KNK dhe Shtimi i KNK- ve me Sistemin e manaxhimit automatik te rradhes 76,600,000 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Fier Blerje elektropompa zhytese e panele 13,894,000 Lidhur Kontrata NOVAMAT 10,204,410.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndertim impianti klorinimi ne ujesjellesat rajonal dhe vendosje matesash ne depo 26,699,117 Njoftuar Fituesi K.M.K 24,676,785.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje kancelari dhe zarfa 26,998,000 Njoftuar Fituesi
Sh.A Albpetrol Sigurimi i aseteve te shoqerise Albpetrol sha 13,791,601 Njoftuar Fituesi Atlantik sha & Sigal sha 13,750,000.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Marrje me qera operacionale tė mjeteve motorike per 3 vjet 91,728,000 Shpallur Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Mirėmbajtje kondicionerash dhoma e serverave, sistemi i kondicionimit tė Drejtorisė sė Pėrgjithshme 4,005,320 Shpallur Procedura

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data