Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
167 1169 4,990 36,569,084,251 3,683 25,468,181,736 22,421,381,210

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Vendosja e manometrave nė 25 pika kryesore tė rrjetit tė ujėsjellėsit. 14,971,415 Njoftuar Fituesi SENKA SHPK 14,573,984.00
Sh.A Albpetrol Blerje vacuum truck 10 m3 9,950,000 Njoftuar Fituesi Q.SINAJ 9,800,000.00
Sh.A Porti Detar Sarande Rikonstruksion i godinės sė administratės. 1,950,000 Njoftuar Fituesi Neal - 86 SHPK 1,406,870.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje thase 5,897,000 Njoftuar Fituesi BLERINA KAPEDANI   5,797,000.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Loti II: Shėrbimi privat i sigurisė fizike pėr N/Stacionin Tirana1, N/Stacionin Tirana 2, N/Stacionin Sharrė, N/Stacionin Rrazhbull, NJMT dhe Zyrat Qėndrore OST sh.a., N/stacionin Elbasan 1, N/stacionin Elbasan 2, N/stacionin Zemblak, N/stacionin Fier 135,207,419 Njoftuar Fituesi FLENA RB SHPK & MYRTO Security SHPK & VRANA Security SHPK & VASO Security SHPK 132698842.92
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane Marrėveshje Kuadėr me objekt:Blerje artikuj kancelarie dhe informatike pėr KESH sh.a 4,750,000 Njoftuar Fituesi InfoSoft Office 4028736.40
Sh.A Posta Shqiptare Blerje 4 Bileta udhėtimi me avion Tiranė- Suntec (Singapor) -Tiranė Njoftuar Fituesi AR & LO 515,300.00
Albgaz sh.a Blerje bileta avioni vajtje-ardhje me destinacion Tiranė - Milano (Itali) - Tiranė Njoftuar Fituesi KELVIN TRAVEL 67,999.00
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane "Furnizim montim tub dhe saraēineska DN 200 pėr magjistralin e shkarkimit tė ujit teknik tek agregatėt nė HEC Vau i Dejės" 2,094,189 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Blerje Kimikate. 20,985,915 Lidhur Kontrata ''2 AT'' 20,553,250.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Blerje bileta avioni per linjen ajrore Tirane-Ljubjane e kthim Njoftuar Fituesi EXPLORER TRAVEL & TOURS 36,500.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Ndertim stacion pompimi dhe rrjeti Ujesjellesit Kullaj 49,996,429 Njoftuar Fituesi ALB - KONSTRUKSION 39,176,125.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Blerje karburant per vitin 2019 3,976,020 Lidhur Kontrata A&T - O L S I SHPK 3,976,020.00 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Fier Shpim pusi dublant Nr 3 B Kafaraj 2,806,000 Lidhur Kontrata A.K.M 2,614,750.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Shkoder Mbikqyrje punimesh ne objektin “Ndertim stacion pompimi dhe rrjeti Ujesjellesit Kullaj 945,000 Lidhur Kontrata ARENA MK 846,238.30 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Librazhd Sherbimi i ruajtjes se objekteve me roje private 20,015,540 Njoftuar Fituesi Nazeri 2000 SHPK 19,836,259.90 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande Blerje 2 automjete per nevojat e Shoqerise. 5,187,326 Lidhur Kontrata Arakopi & POWER INDUSTRIES 4016666.66666667
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė zonėn qė kufizohet nga rrugėt Vangjel Noti,Qemal Dracini, Bruzi dhe Shinat e trenit 12,886,343 Njoftuar Fituesi L.T.E CONSTRUCTION 11,904,218.00 
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande “Permiresimi i rrjetit te ujesjellesit zona Gjashte”. 1,499,743 Lidhur Kontrata BEQIRI SHPK 1,280,000.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Ndėrtim tepėrplotėsi dhe shkarkuesi nė Depot e Tiranės. 20,188,819 Njoftuar Fituesi KURTI - 07" SHPK & VIANTE Konstruksion 18,772,915.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Blerje Tuba dhe Rakorderi 97,998,866 Rishpallje me Njoftim Fituesi
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Berat-Kucove Blerje hipoklorit kalciumi 6,000,000 Lidhur Kontrata ATLANTIK 3 6,000,000.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Rikonstruksion rrjet ujėsjellėsi tė rrjetit tė vjetėr nė rrugėt qė lidhen me Rrugėn e Kavajės, Mihal Duri , Kont Urani 23,997,834 Njoftuar Fituesi L.T.E CONSTRUCTION 22,277,966.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje 3 Bileta udhėtimi me avion Tiranė- Talin (Estoni) -Tiranė Njoftuar Fituesi AR & LO 297,600.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Mirembajtje e sistemit DAMAS 3,000,000 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Blerje materiale hidraulike per vitin 2019 26,749,980 Lidhur Kontrata ALEN - CO 24,857,795.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Blerje materiale elektrike per nevojat e SH.A UK Vlore viti 2019 7,973,400 Lidhur Kontrata FAT GROUP 7,490,170.00
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane "Blerje Matesa dhe Vula per Nevoja te UKT sh.a 34,997,000 Njoftuar Fituesi
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Blerje Vegla Pune pėr Nevoja tė Shoqėrisė” 7,555,000 Lidhur Kontrata POWER INDUSTRIES 7,481,960.00
Sh.A Ujesjelles Bilisht Materiale per ndertimin e rrjetit te brendshem Cete 2,049,500 Lidhur Kontrata A.M.U SHPK 2,019,940.00

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data