Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
165 1075 4,455 32,463,807,530 3,303 21,814,831,719 19,276,200,101

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
HEC LANABREGAS sh.a Ruajtja e godinės me roje private per Hec Lanabregas 6,317,870 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korce Blerje bilete avioni vajtje–ardhje me itinerar Selanik-Frankfurt-Selanik Njoftuar Fituesi ODISEA TRAVEL & TOURS 34,000.00
Sh.A Ujesjelles Mat Blerje Matesa Uji 3,600,000 Anuluar Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korce Ruajtja e objekteve tė UKKO Sh.A me punonjės shėrbimi, sistem alarmi dhe kamera Marreveshje Kuader 15,995,000 Lidhur Kontrata ERNISA-S SHPK & ALBEN 2 SECURITY 15993299.04
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane Marreveshje kuader:Sherbime pėr pėrgatitjen e projekteve pėr ndėrhyrjet nė njėsitė e prodhimit Hec Fierzė, Hec Koman, Hec Vau Dejės 33,821,469 Shpallur Procedura
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane Marreveshje kuader Mbikqyrje punimesh pėr zbatimet e punimeve nė Njėsitė e Prodhimit Hec Fierzė, Hec Koman,Vau Dejės, SL Durres 14,123,412 Shpallur Procedura
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Auditim financiar dhe pėr projektet e Bankės Boterore pėr vitin ushtrimor 2018 3,590,000 Shpallur Procedura
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane Marrėveshje kuadėr Kolaudim punimesh nė Njėsitė e Prodhimit Hec Fierzė, Hec Koman,Hec Vau Dejės, SL Durrės. 2,055,119 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Sherbim me roje Private te U.K Durres per lotin II-te (Fushe Kuqe) 3,777,879 Lidhur Kontrata GJOKA + A 3599279.88
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Sherbim me roje Private te U.K Durres per lotin e I-re (Qarku Durres)" 31,204,901 Lidhur Kontrata GJOKA + A 29728056.48
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Sigurimi i punonjesve te OSHEE sh.a nga aksidentet ne pune 119,280,000 Njoftuar Fituesi 119,000,000
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Loti II: Shėrbimi privat i sigurisė fizike pėr N/Stacionin Tirana1, N/Stacionin Tirana 2, N/Stacionin Sharrė, N/Stacionin Rrazhbull, NJMT dhe Zyrat Qėndrore OST sh.a., N/stacionin Elbasan 1, N/stacionin Elbasan 2, N/stacionin Zemblak, N/stacionin Fier 135,207,419 Shpallur Procedura
ECO Tirana Blerje materiale per riparimin e kazaneve (xham rezina e te lidhura me te) 2,499,300 Lidhur Kontrata Sinani Trading  SHPK ( ish M B KURTI shpk) 2,098,000.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Ndėrtim i aplikacionit Mobile pėr OSHEE sh.a 1,980,000 Shpallur Procedura
SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane Blerje bilete udhetimi Njoftuar Fituesi AMADEUS TRAWELL AND TOURS 298,000
Sh.A Posta Shqiptare Loti i IV-t: Shėrbimi i ruajtjes sė objekteve dhe personelit me roje tė kategorisė 1.3.A Qarku Tiranė 10,654,950 Njoftuar Fituesi MYRTO SECURITY 10,474,345.05
Sh.A Ujesjelles Malesi e Madhe Blerje karburanti nafte D1 1,643,333 Anuluar Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Cerrik Blerje materiale per mirembajtje rrjeti (hidraulike, elektrike, tuba etj) 2,964,355 Anuluar Procedura
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Pajisja me siguracion TPL e mjeteve motorike nė pronėsi tė OSHEE sh.a per vitin 2019-2020 4,998,500 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Kruje Blerje Materiale Hidraulike. 3,999,569 Lidhur Kontrata 2AF ALBANIA GROUP SHPK 3,869,600.00
Sh.A Posta Shqiptare Loti i parė Blerje Aparat Kontrolli Kartmonedhash 3,510,000 Njoftuar Fituesi A & A SECURITY SURVEY SHPK 3,087,500
Sh.A Albpetrol Loti 2: Blerje Benzine pa plumb 10 ppm 472,535 Njoftuar Fituesi A G A -1 471,240
Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane BLERJE DHE MONTIM TRANSFORMATOR FUQIE 170MVA, 13.8/242 KV 190,000,000 Shpallur Procedura
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korce Bilete avioni me destinacion vajtje–ardhje Tirane-Sofie-Tirane Njoftuar Fituesi AMADEUS TRAWELL AND TOURS 51,250.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Berat-Kucove Blerje karburanti per vitin 2019 2,539,298 Lidhur Kontrata KASTRATI 2379716.2
Sh.A Posta Shqiptare Blerje Kasaforta tė vogla dhe tė mesme 6,995,000 Njoftuar Fituesi A & A SECURITY SURVEY SHPK 6,910,000
Sh.A Albpetrol Loti 1: Blerje Gazoil 10 ppm 171,861,538 Njoftuar Fituesi A G A -1 171,523,572
Sh.A Posta Shqiptare Blerje paisje pėr Rack nė Filiale dhe Upgrade pajisje rrjeti tė dhenash Filiale + Degė 14,904,000 Shpallur Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Blerje Sistem i dixhitalizuar radhe pėr klientėt dhe pėrmirėsimin e imazhit jashtė tė zyrave qendėr filial 19,940,000 Shpallur Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Blerje shirita plastike me numerator per thase 6,710,000 Shpallur Procedura

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data