Open Procurement Albania

Te dhenat per shoqerite publike qe zoterohen nga bashkite datojne qe prej korrikut 2015. Shoqerite e tjera publike datojne nga prilli 2018

Paraqitje grafike e rezultateve sipas autoritetit tenderues

Rezultate pėrmbledhėse sipas autoritetit tenderues

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
168 1222 5,302 39,310,818,348 3,931 27,751,179,913 24,547,881,774

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Sh.A Albpetrol Blerje goma automjetesh 5,422,000 Anuluar Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Rikonstruksioni i Zyrave Postare te Filialit te Posta Shqiptare sh.a Tirane 2,068,910 Lidhur Kontrata ecs Eco Climate Solution SHA 2065943.55
Sh.A Albpetrol Blerje rripa trapezoidale 5,280,450 Lidhur Kontrata MAG SHPK 5,097,500.00
Sh.A Albpetrol Blerje bllok bronz 3,125,000 Lidhur Kontrata A R B L E V 3,097,000.00
Sh.A Albpetrol Blerje litar celiku 5,965,000 Lidhur Kontrata ALEN - CO 5,915,000.00
Sh.A Posta Shqiptare Leasing pėr automjete e motorrcikleta pėr 4 vite 100,000,000 Rishpallje me Lidhje Kontrate MEKTRIN MOTORS 96,009,900.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje Eterna BI + Datawarehouse + Reporting Services, log management, manaxhim te dokumenteve, statistikė si dhe Mirmbajtje Eterna BI pėr 4 vite pas implementimit 41,000,000 Lidhur Kontrata HELIUS SYSTEMS 41,000,000.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Marrje me qera operacionale tė mjeteve motorike per 3 vjet 91,728,000 Lidhur Kontrata C L A S S I C 88,060,000.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Permiresimi dhe Mirembajtja 3 vjeēare e Platformes Elektronike te Blerjes se Energjise Elektrike 14,978,273 Lidhur Kontrata COMMUNICATION PROGRESS 14,785,000.00
Sh.A Albpetrol Blerje tel avolzhimi dhe material ndihmese 17,874,700 Anuluar Procedura
Sh.A Posta Shqiptare Blerje 4 Bileta udhėtimi me avion Tiranė- Gjenevė (Zvicėr) -Tiranė Njoftuar Fituesi AR & LO 290,400.00
Sh.A Posta Shqiptare Fushatė aktivitetesh informuese, kulturore, argėtuese me tematikė postare nė tė gjithė Shqipėrinė 12,036,500 Lidhur Kontrata PIK Creative 12,000,000.00
Sh.A Posta Shqiptare Blerje paisje sigurie (pajisje GPS/GPRS, sistem alarmi, kamera pėr automjetet, sitem vezhgimi DVR/NVR 4 kamera, sitem vėzhgimi DVR/NVR 8 kamera, sitem vėzhgimi DVR/NVR 16 kamera), 17,785,730 Lidhur Kontrata ELEKTROSEK 17,654,321.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bilete avioni Tirane-Zagreb-Tirane, Bilete avioni Berlin-Zagreb-Tirane Njoftuar Fituesi KELVIN TRAVEL 113,818.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Mirembajtje per tre vjet e sistemit i meaxhimit automatik te Rradhes/DVR/Kamera/ne KNK dhe Shtimi i KNK- ve me Sistemin e manaxhimit automatik te rradhes 76,600,000 Lidhur Kontrata ALBITAL-CANON 74,600,000.00
Sh.A Albpetrol Blerje demulgator 11,646,530 Lidhur Kontrata A G A -1 11,548,660.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bilete avioni Tirane-Bruksel-Tirane Njoftuar Fituesi AR & LO 35,990.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bileta avioni Tirane-Beograd-Tirane Njoftuar Fituesi AR & LO 141,900.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore Furnizim vendosje matesash uji per vitin 2019 9,720,624 Lidhur Kontrata STE-LA 2000 SHPK 9,531,724.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres “Ndertim i ujesjellesit te fshatrave Lalėz, Bizė, Draē dhe Shetaj, Nj. Adm Ishėm, Bashkia Durrės” 180,414,265 Lidhur Kontrata KUPA SHPK & NDREGJONI SHPK 143,726,215.00
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Sistemi i kanalizimeve te ujerave te ndotura te zones turistike hamallaj, faza I " Njesia Administrative Sukth Bashkia Durres 82,111,600 Lidhur Kontrata 2 T SHPK 79915686.35
Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres Sistemimi i furnizimit me uje te zones Turistike Hamallaj, Faza I, Nj. Adm. Sukth, Bashkia Durres 80,231,511 Lidhur Kontrata BE-IS SHPK 77,912,460.00
Sh.A Albpetrol Blerje materiale kancelarike 2,499,558 Anuluar Procedura
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bilete avioni Tirane-Paris-Tirane Njoftuar Fituesi EXPLORER TRAVEL & TOURS 31,720.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Ndertim i linjes 220 kV me dy qarqe Komsi-Shumat 1,051,871,760 Lidhur Kontrata SHANSI-INVEST SHPK & G.A.C SHPK & LALA SHPK & Pastrime Silvio SHPK 999,978,462.00 
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bileta avioni Tiranė-Bruksel-Tiranė Njoftuar Fituesi ALBTOURS D-VAS tour 107,500.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Biletė avioni Tiranė-Strasburg-Tiranė Njoftuar Fituesi ALBTOURS D-VAS tour 98,500.00
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bilete avioni Tiranė-Zagreb-Tiranė Shpallur Procedura
Operatori i Sistemit te Transmetimit OST Bileta avioni Tiranė-Vienė-Tiranė Njoftuar Fituesi ALBTOURS D-VAS tour 99,000.00
Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike Blerje materiale tė nevojshme pėr Arkivėn Qėndrore dhe Arkivat e Drejtorive Rajonale 44,948,500 Lidhur Kontrata Kristalina KH SHPK 43,470,000.00

MBĖSHTETĖS
USAID

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data