Open Procurement Albania

Zėvendėsimin e linjės 100 mm ēelik me tubacionin 90 mm HDPE dhe rrjet i brendshėm nė zonėn e ish-stacionit tė trenit tė mallrave nė Sodė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Kanalizime Vlorė
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
Objekti i Tenderit Zėvendėsimin e linjės 100 mm ēelik me tubacionin 90 mm HDPE dhe rrjet i brendshėm nė zonėn e ish-stacionit tė trenit tė mallrave nė Sodė
Nr. Reference REF-17892-06-15-2017
Vlera / Fondi Limit 3 098 475,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-06-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-06-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 26-06-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues COLOMBO  SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • C O L O M B O SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 081 208,00
  Data e shpalljes sė fituesit 07-07-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3697450
  Data e lidhjes sė kontratės 13-07-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.28 - DT.17-07-2017
  Lidhja e Kontratės NR.42 - DT.23-10-2017

  Zėvendėsimin e linjės 100 mm celik me tubacionin 90 mm HDPE dhe rrjet i brendshėm nė zonėn e ish-stacionit tė trenit tė mallrave nė Sodė.

  Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Kanalizime Vlorė
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
  Objekti i Tenderit Zėvendėsimin e linjės 100 mm celik me tubacionin 90 mm HDPE dhe rrjet i brendshėm nė zonėn e ish-stacionit tė trenit tė mallrave nė Sodė.
  Nr. Reference  REF-11102-05-04-2017
  Vlera / Fondi Limit 3 098 475,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 05-05-2017
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-05-2017
  Data e mbajtjes sė tenderit 17-05-2017
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Operatori i vetėm pjesėmarrės ne ketė procedure prokurimi, ‘‘AVDULI’’ ShPK me nr.nipti J66703306O, sipas Raportit Pėrmbledhės nr.665 prot., dt.07.06.2017 te KVO-se, miratuar nga Titullari i AK, nuk ėshtė kualifikuar sepse nuk ka mundur te plotėsojė kriteret e pėrcaktuara ne dokumentet standarde te tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit NR.23 - DT.12-06-2017

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data