Open Procurement Albania

Kryerja e shėrbimit tė printimit dhe zarfimit tė faturės mujore tė ujit

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Kanalizime Tiranė
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Kryerja e shėrbimit tė printimit dhe zarfimit tė faturės mujore tė ujit
Nr. Reference REF-11146-05-04-2017
Vlera / Fondi Limit 21 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-05-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 29-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 29-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues ILAR SHPK
Adel CO SHPK
ALBANIAN DIGITAL PRINTING SOLUTIONS & SERVICES SHPK
Sinteza Co SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALBANIAN DIGITAL PRINTING SOLUTIONS & SERVICES SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 20 485 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 24582000
  Data e lidhjes sė kontratės 09-11-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ankesa ka pasur
  Ka ardhur ankesa Nr. K-2132 prot, datė 03.10.2017 nga operatori ekonomik “Adel CO” sh.p.k, tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresės Nr. K-2132/1 prot., datė 06.10.2017 duke mos e pranuar ankesėn e paraqitur prej tij.
  Ka ardhur ankesa Nr. K-2144 prot., datė 04.10.2017 nga operatori ekonomik “ILAR” sh.p.k, tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresės Nr. K-2144 prot., datė 06.10.2017 duke mos e pranuar ankesėn e paraqitur prej tij.
  Tė skulifikuar pėr arsyet si mė poshtė:
  1.Operatori ekonomik “ILAR” sh.p.k., me nr. NIPT-i J62027009T,
  a. Operatori ekonomik pėr plotėsimin e pėrvojės sė ngashme ka paraqitur dhe fatura tatimore tė shitjes pėr vitin 2017, me pėrshkrim malli “faturė zarfimi” nė shumėn totale prej 7,636,236, tėcilat nuk plotėsojnė vlerėn prej 40% tė vlerės sė pėrllogaritur tė kontratės e cila duhet tė jetė nė shumėn 8,400,000 lekė.
  b. Operatori Ekonomik ”ILAR” shpk nuk plotėson kriterin e vendosur nė pikėn 2.1.2 I cili sanksionon: 2.1.2 Operatori ekonomik duhet tė paraqesė njė vertetim pėr shlyerjen e taksave vendore pėr vitin 2017 pranė tė gjitha njesive vendore ku operatori ekonomik ushtron aktivitetin sipas regjistrimit nė QKB.
  2. Operatori ekonomik “Adel CO” sh.p.k. me nr. NIPT-i L22117021M
  Ka mangėsi nė dokumentacionin e kėrkuar nė Dokumentat e Tenderit nė pėrputhje me Kriteret e Pėrgjithshme dhe tė Veēanta tė Pranimit/Kualifikimit si mė poshtė:
  a. OE nuk pėrmbush kriterin e vendosur nė pikėn shtojcėn 7 pika 2.3.6.
  3. Operatori ekonomik “Sinteza Co” sh.p.k. me nr. NIPT-i L11324003F,
  Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion pėr tė provuar se plotėson Kriteret e Pėrgjithshme dhe tė Veēanta tė Pranimit/Kualifikimit tė caktuara ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.45 - DT.13-11-2017
  Lidhja e Kontratės NR.46 - DT.20-11-2017

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data