Open Procurement Albania

Blerje Karburant pėr nevojat e Shoqerisė pėr njė vit

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Kanalizime Pogradec
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Pogradec
Objekti i Tenderit Blerje Karburant pėr nevojat e Shoqerisė pėr njė vit
Nr. Reference REF-11047-05-04-2017
Vlera / Fondi Limit 6 124 536,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-05-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 30-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues A&T Sha - Eroil sha - Kastrati shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KASTRATI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH Marzhi i fitimit 12.7%
  Data e shpalljes sė fituesit 02-06-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės 22-06-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm: 1. A dhe T Sha, Operatori ekonomik A dhe T eshte paraqitur si bashkim Operatoresh me Shoqerine “Sun Petroleum Albania” shpk duke paraqitur nje kontrate bashkepunimi. Te dy Operatoret nuk kane paraqitur nje mareveshje te noterizuar dhe prokure sic percaktohet ne piken 2 te nenit 74 te VKM 914 date 29.12.2014 “per miratimin e rregullave te prokurimit publik”, nuk eshte percaktuar perfaqesuesi dhe prerqindja e pjesemarjes se furnizimit dhe elementet konkrete.
  2. “EROIL” sha i cili eshte paraqitur si nje bashkim operatoresh me shoqerine Das OIL me marzh fitimi 8.8 % Komisioni I Vleresimit te ofertave mori ne shqyrtim nje per nje dokumentacionin e paraqitur nga Operatori Ekonomik . dhe vleresoi se ky Operator nuk permbush kriteret ligjore te percaktuara ne nenin 74 te VKM 914 date 29.12.2014 “per miratimin e rregullave te prokurimit publik”, ku theksohet ne piken 3 se secili prej antareve te ketij bashkimi duhet te permbushe kerkesat ligjore, te parashikuara ne nenin 45 te LPP. Ne keto kushte rezulton se Operatori Ekonomik DAS OIL , Nuk ka plotesuar kerkesat e percaktuara ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.24 - DT.19-06-2017
  Lidhja e Kontratės NR.26 - DT.03-07-2017

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data